خراسان ما
خراسان ما

برگزیدگان ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی معرفی شدند

برگزیدگان ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: هنر تذهیب و گل و مرغ و در مجموع آثار این دوسالانه بهترین نوع هنر است.برگزیدگان ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی معرفی شدند

محمد علی چمی گوی افزود: زیرا زینت بخش کلام الله مجید و همچنین آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) است.

وی گفت: برگزاری این دوسالانه به منظور احیای مکاتب هنری گذشته و حمایت از هنرمندان فعال در عرصه هنرهای سنتی و قرآنی از سال ۸۷ به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی آغاز شد.

مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی افزود: در ششمین دوره این دوسالانه ۲ رشته طراحی فرش و طراحی کاشی سنتی اضافه شد.

چمی گوی گفت: ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی در رشته های تذهیب، تشعیر، گل و مرغ لاکی و آبرنگی، طراحی فرش، طراحی کاشی سنتی برگزار شد.

او افزود: قرار است آثار برگزیدگان هر رشته به همت موسسات مختلف آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی و سایر بخش های مرتبط با آن مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی گفت: در ششمین دوسالانه تذهیب های قرآنی برای نخستین بار کارگاه های هنری علاوه بر مشهد در استان های دیگر نیز برگزار شدند.

چمی گوی افزود: در هفتمین دوسالانه دست کم ۳۰ کارگاه و در همه استان های کشور برگزار می شود.

او گفت: ۱۵۴ هنرمند ۱۹۸ اثر از ۱۹ استان و یک اثر از کشور افغانستان در رشته های تذهیب، تشعیر، گل و مرغ، طراحی فرش، طراحی کاشی سنتی به دبیرخانه این دوسالانه ارسال کردند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد