اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

برگزیدگان ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی معرفی شدند

برگزیدگان ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: هنر تذهیب و گل و مرغ و در مجموع آثار این دوسالانه بهترین نوع هنر است.برگزیدگان ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی معرفی شدند

محمد علی چمی گوی افزود: زیرا زینت بخش کلام الله مجید و همچنین آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) است.

وی گفت: برگزاری این دوسالانه به منظور احیای مکاتب هنری گذشته و حمایت از هنرمندان فعال در عرصه هنرهای سنتی و قرآنی از سال ۸۷ به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی آغاز شد.

خبر جدید  افزایش جمعیت پلنگ ها در خراسان رضوی به ۱۰۰ قلاده

مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی افزود: در ششمین دوره این دوسالانه ۲ رشته طراحی فرش و طراحی کاشی سنتی اضافه شد.

چمی گوی گفت: ششمین دوسالانه ملی تذهیب های قرآنی در رشته های تذهیب، تشعیر، گل و مرغ لاکی و آبرنگی، طراحی فرش، طراحی کاشی سنتی برگزار شد.

خبر جدید  بهره برداری از نخستین موزه مردم شناسی کاشمر

او افزود: قرار است آثار برگزیدگان هر رشته به همت موسسات مختلف آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی و سایر بخش های مرتبط با آن مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی گفت: در ششمین دوسالانه تذهیب های قرآنی برای نخستین بار کارگاه های هنری علاوه بر مشهد در استان های دیگر نیز برگزار شدند.

خبر جدید  نخستین برد نماینده خراسان رضوی در لیگ برتر بسکتبال

چمی گوی افزود: در هفتمین دوسالانه دست کم ۳۰ کارگاه و در همه استان های کشور برگزار می شود.

او گفت: ۱۵۴ هنرمند ۱۹۸ اثر از ۱۹ استان و یک اثر از کشور افغانستان در رشته های تذهیب، تشعیر، گل و مرغ، طراحی فرش، طراحی کاشی سنتی به دبیرخانه این دوسالانه ارسال کردند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *