اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بزرگترین بیمارستان سرطان شمالشرق کشور ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بزرگترین بیمارستان سرطان شمالشرق کشور ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

اصغر افراسیابی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کلنگ عملیات احداث این بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در سال ۱۳۸۴ توسط وزیر کشور وقت به زمین زده شد و طبق برنامه ریزی های انجام شده در نیمه دوم سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.
وی خاطر نشان کرد: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زیربنای ۲۹ هزار متر مربع در ۶ طبقه ساخته می شود.
وی بیان کرد: برای احداث این بیمارستان تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده که همه این مبلغ توسط خیران تامین شده است و تامین تجهیزات آن نیازمند ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.
افراسیابی، که مدیرعاملی مرکز رادیوتراپی انکولوژی رضا، ویژه بیماران سرطانی مشهد را نیز عهده دار است، ادامه داد: بیمارستان ناظران با ۲۰۰ تخت بیمارستانی، تکمیل کننده فعالیت مرکز رضا است، چراکه در این مرکز تمامی مراحل تشخیص و درمان بیماران سرطانی، به غیر از جراحی را انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد: بدین ترتیب بیماران سرطانی پذیرش شده در بیمارستان مزبور جراحی شده و برای درمان های تکمیلی شیمی درمانی و پرتودرمانی به مرکز درمانی رضا، که از سال ۱۳۸۶ در فضایی به مساحت ۶ هزار متر مربع و زیربنای پنج طبقه دایر شده، ارجاع داده می شوند.
وی گفت: روزانه بین ۹۰۰ تا یک هزار و ۱۰۰ بیمار سرطانی در مرکز رادیوتراپی انکولوژی رضای مشهد، که بزرگترین و مجهزترین مرکز پرتودرمانی کشور با ۶ دستگاه شتاب دهنده است، زیر درمان قرار می گیرند.
وی تعرفه های خدمات پزشکی در مرکز درمانی رضا را مطابق با تعرفه های پزشکی عنوان و اظهار داشت: بیماران بی بضاعت سرطانی از نظر دارو و درمان حمایت می شوند و در سال ۹۶ نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به دارو و درمان اینگونه بیماران هزینه شده است.
وی با اشاره به فعالیت مهمانسرا برای خانواده بیماران سرطانی با ظرفیت ۶۰ نفر، گفت: طول درمان اینگونه بیماران بین ۳۰تا ۵۰ روز است، لذا خانواده بیماران بی بضاعت شهرستانی در این مهمانسرا از تغذیه و اقامت رایگان برخوردار می شوند.
رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد در ادامه بیان کرد: مهمانسرای دومی نیز برای خانواده بیماران سرطانی شهرستانی در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و با ظرفیت ۱۵۰ نفر در حال ساخت است.
۳۰۲۷/۵۱۳۲

خبر جدید  تاکید خطیب جمعه مشهد بر الگوبرداری از سیره فاطمی


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *