اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بزرگداشت شهید نواب صفوی در حرم مطهر رضوی

بزرگداشت شهید نواب صفوی در حرم مطهر رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره بزرگداشت شهید نواب صفوی در حرم مطهر رضویآن شهید گفت: شهید نواب صفوی همیشه در مبارزات انقلابی و جهادی پیشگام بود.

حسن رحیم پور ازغدی اظهار داشت: پس از مشروطه و عصر پهلوی شهید نواب صفوی برای بالا بردن پرچم حکومت اسلامی زحمات بسیار متحمل شد و از روحیه والایی برخوردار بود، چنانکه با تمام ظرفیت وجودی خود از قبل از ۲۰ سالگی ایستادگی در برابر حاکمان ظلم و جور را آغاز کرد.

وی بیان کرد: شهید نواب صفوی دارای روحیه جهادی و عدم دلبستگی به دنیا بود، در برابر هیچ قدرتی هراس نداشت، او مردی هوشمند و شجاع بود و چنان روحیه معنوی و جهادی داشت که هر کس او را یک بار می دید مرید اخلاقش می شد.

خبر جدید  خاطره محمدعلی موحد از شوق زیارت امام رضا(ع)/سرودن مثنوی معنوی عبادت بود

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم گفت: شهید نواب صفوی در عصر خود یک شخصیت استثنایی و باهوش بود، اخلاص، توکل، اعتماد و اعتقاد به خدا ویژگی های بزرگ شهید نواب به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدهادی عبدخدایی افزود: شهید نواب صفوی از جوانی به تنهایی در برابر استکبار جهانی و کفر ایستادگی کرد و شعار نه روس، نه انگلیس و نه آمریکا را سر داد.

خبر جدید  2 کشته و 3 مجروح درحادثه رانندگی در محور فریمان – مشهد

وی بیان کرد: این شهید بزرگوار با تدبیر و مدیریت خود، خواب را از چشم دشمنان اسلام گرفته بود و با افتخار بی حد و وصف به شهادت رسید.

همسر شهید نواب صفوی نیز در این مراسم گفت: شهید نواب صفوی مقابل هر حکومت و قدرتی که بی دینی را ترویج می داد، مقابله می کرد.

نیره سادات نواب احتشام رضوی اظهار داشت: شهید نواب صفوی از هیچ کس هراسی نداشت و فقط از خدا می ترسید، با دستگاه حکومتی و هر وزیری که اهل سازش با ظالمان بود، مقابله می کرد.

خبر جدید  بازگشت موج گرما به خراسان رضوی/ کیفیت هوای مشهد کاهش یافت

سید مجتبی میرلوحی متولد سال ۱۳۰۳ معروف به نواب صفوی بنیانگذار و رهبر تشکیلات فدائیان اسلام بود.

وی دروس حوزوی مانند فقه و اصول، تفسیر قرآن و اصول سیاسی و اعتقادی را در تهران و سپس در نجف فرا گرفت.

شهید نواب صفوی از پیشتازان مبارزه مسلحانه علیه رژیم پهلوی بود. برخی از نویسندگان تاریخ معاصر، تلاشهای نواب صفوی و یارانش را در پیروزی جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران موثر دانسته اند.

وی به همراه چند تن از یارانش ۲۷ دی ماه ۱۳۳۴ توسط رژیم ستمشاهی به شهادت رسید.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *