کتابخانه مرکزی مشهد همزمان با ایام‌الله دهه فجر با عنوان کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهره‌برداری رسید. " />بزرگ‌ترین کتابخانه کشور بعد از 23 سال به بهره‌برداری رسید | اخبار مشهد خراسان ما - Part 61415
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بزرگ‌ترین کتابخانه کشور بعد از ۲۳ سال به بهره‌برداری رسید

بزرگ‌ترین کتابخانه کشور بعد از ۲۳ سال به بهره‌برداری رسید

به گزارش گروه استانهایخبرگزاری آنا از استانداری خراسان رضوی، کتابخانه مرکزی مشهد که ۲۳ سال قبل کلنگ آن به زمین زده شده بود، صبح امروز همزمان با ایامالله دهه فجر با عنوان کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) با حضور سید عباس صالحی شریعتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا رزمحسینی استاندار خراسان رضوی و علیرضا رشیدیان استاندار سابق استان و جمعی از مسئولان استانی و شهری به بهرهبرداری رسید.

این کتابخانه در سال ۷۴ کلنگزنی شده بود؛ اما ساخت آن به دلایل مختلف با کندی پیش میرفت که در یکی دو سال اخیر با همت مسئولان استان و استاندار سابق موضوع تخصیص اعتبارات آن مورد توجه جدی قرار گرفت و در ماههای اخیر عملیات تکمیلی آن سرعت گرفت.

مدیرکل کتابخانههای عمومی خراسان رضوی در حاشیه این مراسم درباره این کتابخانه گفت: کتابخانه مرکزی مشهد بهعنوان بزرگترین کتابخانه عمومی کشور با گنجایش حدود ۲۰۰ هزار نسخه شامل ۱۰۰ هزار نسخه مخزن اصلی و ۱۰۰ هزار نسخه بخش کودک و نوجوان فعالیت خود را آغاز کرده است.

خبر جدید  دانشگاه آزاد اسلامی سهم بسزایی در گسترش آموزش عالی دارد

حجتالاسلام علیاکبر سبزیان افزود: علاوه بر بخشهای معمول کتابخانههای عمومی، ۱۰ بخش و خدمت جدید را برای نخستینبار در این کتابخانه به مراجعان ارائه خواهیم داد.

وی اظهار کرد: بخش ناشنوایان، کمسوادان، مادر و کودک، بخش دیداری و شنیداری، مدیریت واحدهای سیار و شعب، پیشخوان کتابخانههای عمومی، بخش مهد کتاب، آسماننما و اتاق نجوم، اتاق علم، دفتر پیشخوان دولت الکترونیک و رستوران، خدمات تحویل مدرک، فروشگاه محصولات فرهنگی ازجمله بخشهای جدید این کتابخانه هستند.

خبر جدید  قهرمانی خراسان رضوی در مسابقات دوومیدانی داخل سالن بانوان کشور

مدیرکل کتابخانههای عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: اکنون ۱۲۵ باب کتابخانه نهادی و ۷۹ باب کتابخانه مشارکتی در این استان وجود دارد که ۱۶۰ باب کتابخانه ظرف ۴۰ سال اخیر ساخته شده است

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *