خراسان ما
خراسان ما

بسیج امکانات آستان قدس رضوی برای خدمت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده گلستان

بسیج امکانات آستان قدس رضوی برای خدمت‌رسانی به مناطق زلزله‌زده گلستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از آستان نیوز، بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از خادمیاران رضوی در قرارگاه مرکزی آستان قدس رضوی در مناطق سیل زده حضور یافتند و مشغول خدمترسانی هستند.

شرکت پخش سراسری دارو و تجهیزات پزشکی یاراطب ثامن وابسته به آستان قدس رضوی از نخستین ساعات آغاز حادثه سیل اخیر شمال کشور، محموله دارویی خود را به این منطقه ارسال کرده است. این شرکت در واقعه سیل استانهای کشور، با بهرهگیری از تمام امکانات و توان خود، داروهای ضروری همچون محلولهای دیالیز، انواع سرم و فرآوردههای تزریقی و… را به شهرهای گنبد و بندر ترکمن و سایر مناطق حادثه دیده ارسال کرده است.

به همت آستان قدس رضوی ۶ هزار وعده غذایی در بین سیلزدگان استان گلستان توزیع شد. همچنین یک واحد نانوایی سیار با ظرفیت پخت روزانه ۱۶ هزار قرص نان برای کمک به سیلزدگان آققلا در این منطقه استقرار یافت.

تأمین ۹ دستگاه گِل کش به منظور لایروبی منازل هموطنان سیلزده در استانهای گلستان و مازندران، پشتیبانی از ۳۱ گروه جهادی و همچنین تأمین ۲ هزار مترمربع کفپوش برای ۱۳۳ منزل مسکونی در استانهای گلستان، مازندران و خراسان شمالی بخش دیگری از اقدامات آستان قدس رضوی در مناطق سیلزده شمال کشور به شمار میرود.

۳۰ پزشک و روانپزشک در قالب خادمیاران سلامت با همکاری بسیج جامعه پزشکان استان گلستان در حال خدماترسانی به حادثهدیدگان هستند.

یک هزار و ۵۰ بسته سبد کالا شامل چای، عدس، رب گوجهفرنگی، روغن مایع، انواع حبوبات، سویا، ماکارونی و برنج نیز توسط خادمیاران استانهای گلستان، مازندران و خراسان شمالی در بین سیلزدگان توزیع شده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد