اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بهره‌برداری از بلوار نماز و کمربند جنوبی بار ترافیکی مشهد را کاهش می‌دهد

بهره‌برداری از بلوار نماز و کمربند جنوبی بار ترافیکی مشهد را کاهش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، مجتبی بهاروند ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت:طرحهایی مانند بلوار نماز و کمربند جنوبی اگر به بهرهبرداری برسد حجم بسیار زیادی از ترافیک شهر کاسته میشود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: ارزانی سوخت یکی از دلایل اصلی استفاده مردم از وسایل نقلیه شخصی است.با توجه به حضور زائران در ایام نوروز، ساعت ناوگان اتوبوسرانی و قطارشهری افزایش خواهد یافت.

بهاروند با اشاره به اینکه اصلاحات هندسی سبب کاهش ترافیک ۳۰ درصدی شد بیان کرد:بهسازی ۴۰۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۸ و ورود ۱۰۰ دستگاه مینی بوس جدید در سال ۹۸ در دستور کار قرار گرفته و باید عنوان کرد که در حال حاضر، مردم تنها یک چهارم هزینه حمل و نقل عمومی در اتوبوس و قطار شهری را میپردازند.

وی تنها راهکار کاهش معضلات ترافیکی شهر را اصلاح فرهنگ و رفتار ترافیکی شهروندان دانست و بر اجرای سیاستهای توسعه شبکه حمل و نقل عمومی تاکید کرد و افزود:تا وقتی به سمت حمل و نقل عمومی پیش نرویم هیچ پروژه ترافیکی کمکی به کاهش ترافیک شهر نمیشود. امروز ارزانی سوخت از جمله عواملی است که رغبتی به استفاده از حمل و نقل عمومی ایجاد نمیکند.

خبر جدید  ۱۲ عامل برداشت از ۲۱۰۰ کارت بانکی در مشهد مقدس دستگیر شدند

عضو شورای شهر مشهد گفت: طرح ترافیک هسته مرکزی شهر در دست بررسی است و چارهای جز اعمال محدودیتها وجود ندارد، وقتی در کلانشهر زندگی میکنیم باید یک سری محدودیتها را بپذیریم و غیر از آن هیچ پروژهای نمیتواند به ما کمک کند.

بهاروند عنوان کرد: در طول سالها همیشه گفته و اطلاع رسانی شده اما بهرحال فرهنگسازی ضعیف است و متاسفانه دچار ضعف قوانین و کنترلهای ضعیف نیز هستیم.اجرای مداوم یک قانون ضعیف تاثیر بسیار بیشتری از اجرای سفت و سخت مقطعی قوانین دارد، در شهر مشهد اعمال قانون فیزیکی و هوشمند بخوبی انجام نمیشود.

خبر جدید  تداوم جهاد گروه‌های جهادی؛ سپاه امام رضا(ع) در مناطق محروم سرخس حضور می‌یابد

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *