اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بهره‌برداری از دو پروژه عمرانی در دانشگاه صنعتی قوچان

بهره‌برداری از دو پروژه عمرانی در دانشگاه صنعتی قوچان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،در این مراسم رئیس دانشگاه صنعتی قوچان با اشاره به دستاوردهای انقلاب بهرهبرداری از دو پروژه عمرانی در دانشگاه صنعتی قوچاناسلامی در حوزه آموزش عالی از ۱۸ برابر شدن سهم ایران در تولید علم جهان خبر داد و گفت: امروز ایران جز ۱۲ کشور دارای چرخه کامل فناوری فضایی است و رتبه ۴ نانو در جهان را به خود اختصاص داده است.
دکتر علی اصغر بهشتی رشد بیرویه آموزش عالی و توجه نکردن به کیفیت را آسیبزا قلمداد کرد و افزود: امروز به برکت انقلاب فرصت تحصیل برای همه اقشار جامعه فراهم شده اما باید به مسئله کیفیت هم توجه کرد.
وی ادامه داد: در رتبه بندی دانشگاههای جهان اسلام که بر اساس ۵ شاخص صورت میگیرد دانشگاه صنعتی قوچان توانسته است جایگاه چهاردهم را به دست آورد.
فرماندار قوچان هم در این مراسم توسعه آموزش و پژوهش را راهی برای پیشرفت و توسعه دانست و گفت: در گذشته اگر کسی قصد ادامه تحصیل در سطوح عالی داشت باید به خارج از کشور میرفت اما امروز خود میزبان دانشجویان خارجی است.
هادی رجایی نیا با اشاره به روند سریع رو به رشد دانشگاه صنعتی قوچان در فضاهای فیزیکی، گفت: این شهرستان دارای ظرفیتهای فراوانی است که به دنبال قطب شدن است و دانشگاه صنعتی هم میتواند به قطبسازی در این زمینه کمک کند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  همه شهرستان‌های خراسان رضوی میزبان شهدای گمنام هستند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *