خراسان ما
خراسان ما

بهره‌برداری از پست زیرزمینی جی‌آی‌اس در مشهد

بهره‌برداری از پست زیرزمینی جی‌آی‌اس در مشهد

شامگاه امروز پست ۱۳۲/۲۰ کیلوولت جی‌آی‌اس با نام شهدا در ژرفای ۱۶ متری زمین با حضور وزیر نیرو و استاندار خراسان‌رضوی در مشهد بهره‌برداری شد.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان در این آیین گفت: این پست برای نخستین بار در کشور در مشهد اجرایی شده و میتواند الگوی موفقی برای سایر کلانشهرهای ایران باشد. امروز و فردا طرحهای بزرگی در حوزه برق در شهرستانهای سبزوار، تربتحیدریه و همچنین درباره موضوع جمعآوری و تسطیح فاضلاب برای استفاده صنعتی و سایر مصارف در خراسانرضوی به بهرهبرداری میرسد.

وزیر نیرو هزینه اجرای این طرحها را ۱۱۰ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: افزون بر این، عملیات اجرایی طرحهای جدید با هزینه چهار هزار میلیارد تومان در خراسان رضوی آغاز میشود. اکنون ۴۵۸ طرح در حوزه آب، برق و فاضلاب روستایی با پیشرفتاجرایی ۴۰ درصد در خراسانرضوی در دست اجرا است.

وی ادامه داد: طرحهایی که در حوزه برق و آب در خراسانرضوی و سایر استانهای کشور اجرایی شده اند به لحاظ کیفی قابل رقابت با کشورهای منطقه و حتی جهان هستند اما باید برای توسعه بیشتر این صنعت و ورود به بازارهای بینالمللی برنامهریزی کنیم.

اردکانیان گفت: ارتباط ایران با کشورهای همسایه در حوزه برق برقرار است لذا باید ظرفیتهای مدیریتی و بخش خصوصی کشور را بیشتر معطوف به سرمایهگذاری در بازارهای بینالمللی کرد. هم اینک وزارت نیرو همکاری خود را با فدراسیون روسیه، کشورهای عراق و سوریه در حوزه برق آغاز کرده و هفتهجاری تفاهمنامهای برای بازسازی سوریه در حوزه برق به امضا رسید. کشور اکنون دارای ظرفیتهای فراوانی در حوزه مدیریت و پژوهش برق است، بهویژه منطقه خراسان در حوزه صنعت و فناوری برق رشد زیادی داشته است.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با بهرهگیری از ظرفیتهای موجود و شتاب در اجرای پروژه های حوزه برق در تابستان ۱۳۹۸ شرایط تولید برق در خراسان توام با آرامش و بدون قطعی باشد.


منبع :: https://www.ilna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد