اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بهره‌برداری از پست زیرزمینی جی‌آی‌اس در مشهد

بهره‌برداری از پست زیرزمینی جی‌آی‌اس در مشهد

شامگاه امروز پست ۱۳۲/۲۰ کیلوولت جی‌آی‌اس با نام شهدا در ژرفای ۱۶ متری زمین با حضور وزیر نیرو و استاندار خراسان‌رضوی در مشهد بهره‌برداری شد.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان در این آیین گفت: این پست برای نخستین بار در کشور در مشهد اجرایی شده و میتواند الگوی موفقی برای سایر کلانشهرهای ایران باشد. امروز و فردا طرحهای بزرگی در حوزه برق در شهرستانهای سبزوار، تربتحیدریه و همچنین درباره موضوع جمعآوری و تسطیح فاضلاب برای استفاده صنعتی و سایر مصارف در خراسانرضوی به بهرهبرداری میرسد.

خبر جدید  طرح خدمت بدون توقع یادبود دکتر کوثری در تربت جام اجرا می‌شود

وزیر نیرو هزینه اجرای این طرحها را ۱۱۰ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: افزون بر این، عملیات اجرایی طرحهای جدید با هزینه چهار هزار میلیارد تومان در خراسان رضوی آغاز میشود. اکنون ۴۵۸ طرح در حوزه آب، برق و فاضلاب روستایی با پیشرفتاجرایی ۴۰ درصد در خراسانرضوی در دست اجرا است.

وی ادامه داد: طرحهایی که در حوزه برق و آب در خراسانرضوی و سایر استانهای کشور اجرایی شده اند به لحاظ کیفی قابل رقابت با کشورهای منطقه و حتی جهان هستند اما باید برای توسعه بیشتر این صنعت و ورود به بازارهای بینالمللی برنامهریزی کنیم.

خبر جدید  معلولین در آزمون استخدامی اسفندماه سهمیه‌ ویژه دارند

اردکانیان گفت: ارتباط ایران با کشورهای همسایه در حوزه برق برقرار است لذا باید ظرفیتهای مدیریتی و بخش خصوصی کشور را بیشتر معطوف به سرمایهگذاری در بازارهای بینالمللی کرد. هم اینک وزارت نیرو همکاری خود را با فدراسیون روسیه، کشورهای عراق و سوریه در حوزه برق آغاز کرده و هفتهجاری تفاهمنامهای برای بازسازی سوریه در حوزه برق به امضا رسید. کشور اکنون دارای ظرفیتهای فراوانی در حوزه مدیریت و پژوهش برق است، بهویژه منطقه خراسان در حوزه صنعت و فناوری برق رشد زیادی داشته است.

خبر جدید  تلف‌شدن بیش از ۲۰۰ راس گوسفند در شهرستان خواف

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با بهرهگیری از ظرفیتهای موجود و شتاب در اجرای پروژه های حوزه برق در تابستان ۱۳۹۸ شرایط تولید برق در خراسان توام با آرامش و بدون قطعی باشد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *