خراسان ما
خراسان ما

بهره برداری از دو طرح صنعتی در فریمان

بهره برداری از دو طرح صنعتی در فریمان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، این طرح ها شامل توسعه شیشه فلوت کاویان و راه اندازی خط رفلکس و آینه بهره برداری از دو طرح صنعتی در فریمانو کارخانه ریسندگی و رنگرزی زمرد است.

کارخانه ریسندگی و رنگرزی زمرد که اجرای آن از سال ۹۳ آغاز شد با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومان امروز مورد بهره برداری قرار گرفت .
این واحد که برای ۱۳۴ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است به طور متوسط با ظرفیت رنگرزی ۶ هزار تن و تولید ۵هزار و ۴۰تن نخ برای تولید فرش ماشینی راه اندازی شده است.
همچنین طرح توسعه شیشه فلوت کاویان در بخش شیشه رفلکس و آیینه تخت طرح دیگری است که امروز با حضور استاندار بهره برداری شده است .
ظرفیت تولید شیشه رفلکس سالانه ۴۰ هزار تن و آینه تخت سفید ۲۰ هزار تن است.
این خط تولیدی جدید با سرمایه گذاری ۹۳ میلیارد تومان برای ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم فراهم کرده و در مجموع در این کارخانه که حدود یک سال از زمان بهره برداری آن می گذرد تا کنون ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم یافتند.

این طرحها باحضور استاندار خراسان رضوی، نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرک صنعتی کاویان افتتاح شد

شهرک صنعتی کاویان واقع در ۴۵ کیلومتری جاده مشهد – فریمان با مساحت ۶۰۰هکتار شامل سه بخش است.

هم اکنون بخشهای نخست و دوم این شهرک فعال و واحدهای آن در حوزه های مختلف صنعتی همچون شیمیایی، فلزی، خدماتی، مواد غیرفلزی، صنایع غذایی و صنایع نساجی فعال است.
تاکنون از مجموع ۲۰۳قراردادی که در شهرک صنعتی کاویان امضا شده ۱۳۲ واحد به بهره برداری رسیده و ۱۲ واحد دیگر در حال ساخت است.
شهرستان ۹۴ هزار نفری فریمان در جنوب مشهد قرار دارد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد