اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بهره برداری از مرکز نوآوری شهری در مشهد

بهره برداری از مرکز نوآوری شهری در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در این مراسم بهره برداری از مرکز نوآوری شهری در مشهدگفت: این مرکز در راستای حل مسائل و مشکلات شهری از طریق استفاده از ایده های کسب و کار و جذب استارت آپ های متخصص در حوزه شهری راه اندازی شد.
شهریار آل شیخ افزود: برگزاری دوره های آموزشی، ارزیابی عملکرد استارت آپ ها و همراهی شهرداری مشهد با آنها برای رسیدن به تولید یک محصول از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز است.
وی اظهار داشت: اگر محصولی تولید شود که مشکل و مسئله شهری را برطرف کند به طور قطع شهرداری به عنوان مشتری تضمین کننده خرید خدمات شهری و شهروندی خواهد بود.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد افزود: بودجه این مرکز از محل تخصیص یک درصد از درآمدهای عمومی شهرداری به فعالیت های نو آور و خلاقانه، تامین می شود.
شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: فرایند تغییرات و تحولات فناوری به سویی است که باید پاسخگوی موضوعات طبیعت محور، انسان محور و مسائل علوم انسانی باشد.
محمد رضا کلایی افزود: ایجاد ارتباط بین مدیریت شهری و فناوری ضروری است از این رو مرکز نوآوری شهری با هدف ساماندهی این ارتباط راه اندازی شد.
وی ادامه داد: فناوری علاوه بر ارائه راهکار برای حل مسائل می تواند زمینه تولید ابر متغیرهای مهم اجتماعی را برای ما فراهم کند.
شهردار مشهد گفت: فناوری ما را از بن بست های توسعه بیرون می آورد و ضروری است برای پاسخگویی به مسائل شهری از تغییرات و تحولات فناوری استفاده کنیم.
مرکز نوآوری شهرداری مشهد در مجموعه کوهسنگی این شهر با مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع به بهره برداری رسید.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  هوای مشهد سالم است
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *