اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بهره برداری از ۷ طرح عمرانی در نیشابور

بهره برداری از ۷ طرح عمرانی در نیشابور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت راه آهن کشور که امروز به نیشابور سفر کرده بود با اشاره به اینکه بهره برداری از 7 طرح عمرانی در نیشابورایستگاه راه آهن این شهرستان یکی از قدیمی ترین و در عین حال پر ترددترین ایستگاه های راه آهن در مسیر مشهد به تهران است، گفت: برای افزایش کیفیت خدمات به زائران امام رضا(ع) که در این مسیر تردد دارند و همچنین افزایش کیفیت خدمات مسافری طرح هایی در نظر گرفته شده است.
سعید محمدزاده افزود: این طرح ها شامل بازسازی سکوی یک و دو ایستگاه نیشابور، پوشش سقف سکوی شماره یک با سازه های فلزی، بهره برداری از ۴ دستگاه پله برقی در سکوی یک و دو، برای تردد راحت مسافرن و ایمن سازی حریم راه آهن در محدوده شهرستان نیشابور است که امروز به بهره برداری رسید.

خبر جدید  اجرای طرح کتابخانه گردی در کتابخانه ابن سینای شهر انابد

مدیر عامل شرکت راه آهن کشور اظهار داشت: صادرات امسال حمل و نقل ریلی کشور ۱۴۰ درصد و ترانزیت آن ۴۰ درصد افزایش داشته است.

محمدزاده خاطر نشان کرد: پارسال ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ مسافر از طریق سیستم ریلی کشور جابجا شدند و امسال میزان افزایش مسافر در مسیر ریلی تهران به مشهد ۱۷ درصد و در کل کشور ۱۳ درصد افزایش داشته است.

خبر جدید  انتشار نماهنگ «عطر بصیرت» ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه بودجه امسال سازمان راه آهن حدود ۵ درصد کاهش یافته است اظهار داشت: از یک هزار و ۳۰۰ واگن موجود در ناوگان راه آهن کشور ۷۵۰ واگن نیازمند تعمیر و بازسازی است.
مدیر عامل شرکت راه آهن کشور گفت: میزان بار حمل شده توسط شبکه ریلی کشور امسال نسبت به پارسال ۱۸ درصد افزایش یافته است که تا پایان امسال به ۳۵ میلیارد تن کیلومتر می رسد.
محمدزاده افزود: این میزان از سال ۸۴ تا ۹۲ از ۱۹ و نیم میلیارد تن کیلومتر به ۲۲ و نیم میلیارد رسیده بود که در چهار سال گذشته به ۳۰ میلیارد تن کیلومتر افزایش یافته است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  تجهیز ۱۵خانه ورزش روستایی با اعتبار 750 میلیون
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *