اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بهره برداری و کلنگ زنی ۱۳۰۰ پروژه گازرسانی در خراسان رضوی

بهره برداری  و کلنگ زنی ۱۳۰۰ پروژه گازرسانی در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگارمهر، همزمان با دومین روز از دهه فجر بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه های گازرسانی با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، نمایندگان خراسان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در تربت حیدریه بهره برداری و کلنگ زنی شد.

این پروژه ها که بالغ بر ۱۳۰۰ مورد است ، که امروز بطور نمادین با روشن کردن مشعل گاز در یکی از روستاهای شهرستان تربت حیدریه بهره برداری و کلنگ زنی شد.از این میزان ۲۲۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان پروژه در حوزه بهره داری و ۳۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نیز اعتبار پروژه های جدیدی است که امروز کلنگ زنی شد.

خبر جدید  اعزام ۷۰ مبلغ دینی به روستاهای گناباد در ماه مبارک رمضان

پروژه های گازرسانی به شهر سمیع آباد و ۱۱۳ روستای استان از جمله پروژه های مورد بهره برداری امروز است.از دیگر طرح های بهره برداری شده گازرسانی به ۱۶ روستا با جمعیت ۲ هزار ۵۵۷ خانوار در بخش رخ با اعتبار ۱۲۵میلیارد و ۴۵۷ میلیون تومان ، ۴ روستا در بخش بایگ با اعتبار ۱۰۱ میلیارد و ۳۲۷ میلیون ریال و۱۳ واحد تولیدی و صنعتی شهرستان تربت حیدریه با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال می باشد.
افتتاح دو ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰،بهره برداری از خط انتقال گاز تقویتی ۱۶ اینچ تربت حیدریه- کاشمربه طول ۷۷ کیلومتر با قطر ۱۶ اینچ وگازرسانی به ۱۷۱ واحد تولیدی و صنعتی و بخشی از طرح های افتتاحی بود.

خبر جدید  اجرای ۱۵ طرح با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در جغتای

همچنین عملیات گازرسانی به ۹۲ روستا و ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی، ۱۲ ایستگاه تقلیل فشارTBSو احداث خط انتقال گاز ۳۰ اینچ دیزباد-تربت حیدریه به طول ۷۰ کیلومتر و قطز لوله ۳۰ اینچبا هدف تقویت فشار و دبی گاز شهرهای واقع در منطقه و گازرسانی به کارخانه فولاد تربت حیدریه هم امروز کلنگ زنی شد.

خبر جدید  سیل به برخی شهرهای خراسان رضوی خسارت زد

با اقدامات انجام شده تاکنون ۹۹.۹ جمعیت شهری و نزدیک به ۸۵ درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی تحت پوشش شبکه های گازرسانی قرار دارند.

کد خبر ۴۵۳۰۸۴۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *