به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، این پروژه ها که بالغ بر ۱۳۰۰ مورد است ، که امروز بطور نمادین با روشن کردن مشعل گاز در یکی از روستاهای شهرستان تربت حیدریه بهره برداری و کلنگ زنی شد.

از این میزان ۲۲۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان پروژه در حوزه بهره داری و ۳۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نیز اعتبار پروژه های جدیدی است که امروز کلنگ زنی شد.

پروژه های گازرسانی به شهر سمیع آباد و ۱۱۳ روستای استان از جمله پروژه های مورد بهره برداری امروز است.

ا ز دیگر طرح های بهره برداری شده گازارسانی به ۱۶ روستا با جمعیت ۲ هزار ۵۵۷ خانوار در بخش رخ با اعتبار ۱۲۵میلیارد و ۴۵۷ میلیون تومان ، ۴ روستا در بخش بایگ با اعتبار ۱۰۱ میلیارد و ۳۲۷ میلیون ریال و۱۳ واحد تولیدی و صنعتی شهرستان تربت حیدریه با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال می باشد.

افتتاح دو ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰،بهره برداری از خط انتقال گاز تقویتی ۱۶ اینچ تربت حیدریه- کاشمربه طول ۷۷ کیلومتر با قطر ۱۶ اینچ و گازرسانی به ۱۷۱ واحد تولیدی و صنعتی و بخشی از طرح های افتتاحی بود.

همچنین عملیات گازرسانی به ۹۲ روستا و ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی، ۱۲ ایستگاه تقلیل فشارTBS و احداث خط انتقال گاز ۳۰ اینچ دیزباد-تربت حیدریه به طول ۷۰ کیلومتر و قطز لوله ۳۰ اینچ با هدف تقویت فشار و دبی گاز شهرهای واقع در منطقه و گازرسانی به کارخانه فولاد تربت حیدریه هم امروز کلنگ زنی شد.

با اقدامات انجام شده تاکنون ۹/۹۹ جمعیت شهری و نزدیک به ۸۵ درصد جمعیت روستایی استان خراسان رضوی تحت پوشش شبکه های گازرسانی قرار دارند

خبر جدید  با اقتدار جنگ اقتصادی ظالمانه را با مشارکت بانوان پشت سر می‌گذاریم

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

جشنواره فجر مجموعه تلاش سینماگران ایران در طول یکسال گذشته است

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: جشنواره فجر مجموعه تلاش سینماگران ایران در طول یکسال گذشته است که اینجا ظهور و بروز پیدا میکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمد رضا حیدری در حاشیه نخستین روز از شانزدهمین جشنواره فجر مشهد با حضور در محل پردیس سینمایی اطلس اظهار کرد: جشنواره امسال در راستای تلاش همه علاقه مندان به هنر و سینما و با همت دست اندرکاران زیربط برپا شده است.

وی ادامه داد: در این راستا تدابیر لازم برای برگزاری این جشنواره به نحوی مطلوب در سینماهای مشهد، در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: در واقع جشنواره فجر مجموعه تلاش سینماگران ایران در طول یکسال گذشته است که اینجا ظهور و بروز پیدا میکند.

وی افزود: پیوندی که سینمای ایران با جامعه دارد، باعث به تصویر کشیدن شدن واقعیت ها و آمال و آرزو های جامعه خواهد شد.

حیدری بیان کرد: امیدواریم که سینماگران ایران هر روز موفق تر باشند و بتوانند وضعیت جامعه را به تصویر کشیده و در کنار بیان واقعیت ها، امید و تلاش برای سازندگی و اصلاح ایران را به ارمغان بیاورند.

وی در خصوص پردیس سینمایی اطلس نیز عنوان کرد: این پردیس سینمایی سال گذشته به همت همه دست اندرکاران و با مساعدت شهرداری مشهد افتتاح شد که در طول این یکسال کارنامه موفقی داشته و توانسته مخاطب خاص خود را به خوبی جذب کند.