اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بهره مندی حاشیه نشینان مشهد از خدمات رایگان پزشکی

بهره مندی حاشیه نشینان مشهد از خدمات رایگان پزشکی

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مسئول قرارگاه جهادی شهید علیمردانی در این خصوص اظهار کرد: شانزدهمین مرحله طرح سفیران سلامت روزهای نوزدهم و بیستم تیر ماه در سالن ورزشی پیامبر اعظم (ص) منطقه اسماعیل آباد مشهد برگزار شد.
حسن رضا بخشی افزود: در این برنامه یکصد نفر از پزشکان، کادر پزشکی و پرستاری همراه با ۳۰ نفر از کادر اجرایی در بخش‌های مامایی، بینایی سنجی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، پرستاری، دندانپزشکی، روان پزشکی و روان شناسی، داخلی و غربالگری در این منطقه کم برخوردار به ارائه خدمت پرداختند.
وی اظهار داشت: هزینه اقلام دارویی و درمانی و دندانپزشکی که بطور رایگان به بیماران ارائه شد ۲۰۰ میلیون ریال می‌باشد.
وی گفت: نیازسنجی مناطق کم برخوردار در مشهد با درخواست نواحی مختلف بسیج، امور مساجد و آموزش و پرورش انجام می‌شود. بخشی افزود: طرح سفیران سلامت از اردیبهشت ماه سال ۹۶ به منظور خدمات دهی به افراد کم برخوردار در حاشیه شهر مشهد به اجرا درآمده و تاکنون دستکم ۲۸ هزار نفر از این خدمات بهره مند شده‌اند.
قرارگاه شهید علیمردانی توسط جمعی از جوانان جهادگر و بسیجی دانشگاهی و حوزوی در سال ۱۳۹۱ تأسیس شد که به مناسبت‌های مختلف فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی در روستاهای خراسان رضوی و همچنین خدمات درمانی در حاشیه شهر مشهد انجام می‌دهند.  
منبع :: بهره مندی حاشیه نشینان مشهد از خدمات رایگان پزشکی

خبر جدید  مصوبات مربوط به سرمایه گذاری آستان قدس رضوی در خراسان شمالی پیگیری شد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *