خراسان ما
خراسان ما

بهره مندی ۱۰۰ درصدی شهرستان خلیل آباد از نعمت گاز

بهره مندی ۱۰۰ درصدی شهرستان خلیل آباد از نعمت گاز

به گزارش خبرگزاری صداو سیما،مرکز خراسان رضوی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی شب گذشته بهره مندی 100 درصدی شهرستان خلیل آباد از نعمت گازدر نشست شورای اداری شهرستان خلیل آباد گفت: ایران اسلامی اکنون به کشوری بسیار توسعه یافته با شاخص های بسیار خوب و مناسب در منطقه و جهان تبدیل شده است.

وحید قربانی افزود:دولت تدبیر و امید بزرگترین سرمایه درونی را قدرت مردم می داند به همین خاطر هرچه مردم بیشتر در صحنه بوده و مشارکت داشته باشند کارها زودتر به نتیجه می رسد.

نماینده مردم کاشمر و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه مسئولان باید قدر این مسئولیت و موقعیت را بدانند گفت: در این برهه حساس آرامش جامعه مهمترین مسئله ای است که به آن نیاز داریم.

بهروز بنیادی افزود: مسئولان در برخورد با ارباب رجوع و مردم باید سعه صدر داشته باشند و مشکلات را در همان اداره خود رفع کنند.

مدیرکل دفتر فنی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی نیز گفت: در ۴۰ سال گذشته از مجموعه شهرهای استان خراسان تنها یک شهر گازرسانی شده بود اما اکنون به جز یک روستا که اخیرا شهر شده ۹۹٫۹ درصد شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

مهدی سالیانی افزود: در ۴۰ سال قبل حتی به یک روستا گازرسانی نشده بود اما اکنون به حدود دو هزار روستا گازرسانی شده است.

وی گفت: اکنون شاخص گازرسانی به روستاها حدود ۸۸ درصد است که پیش بینی می شود تا پایان سال آینده شاخص برخورداری گاز روستایی در کل استان به حدود ۹۵ درصد برسد.

وی شاخص برق رسانی به روستاها را ۱۰۰ درصد اعلام کرد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان نیزحدود ۶ هزار تخت بیمارستانی در خراسان رضوی ایجاد شده است.

فرماندار خلیل آباد هم گفت: این شهرستان در طول انقلاب اسلامی از نعمت آب شرب سالم و برق بهره مند شده است و در آینده نزدیک با اتصال منطقه کویر شهرستان به شبکه به صورت ۱۰۰ درصد از نعمت گاز بهره مند خواهیم شد.

مجتبی شاکری افزود: همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان خلیل آباد ۵۰ طرح با هزینه بیش از ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

برچسب‌ها: ، ، ، ، ،


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد