اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بیانیه گام دوم راهبرد جدید انقلاب است

بیانیه گام دوم راهبرد جدید انقلاب است

حسن رحیم پورازغدی روز چهارشنبه در دانشکده علوم قرآنی مشهد افزود: فرازی از بیانیه گام دوم در زمینه اخلاق و نسبت آن با جامعه و قانون است.
وی اظهار داشت: برخی مسائل اخلاقی، فردی و اختیاری و برخی دیگر اجتماعی است و ارزش های اخلاقی و
معنوی در جامعه باید الگو سازی شود.
وی گفت: برخی افراد و رسانه های معاند و ضد انقلاب سعی می کنند وانمود کنند که مردم نسبت به قبل از انقلاب بی دین تر شده اند در حالی که شرایط ما با قبل از انقلاب و ملت های به ظاهر مسلمان، قابل مقایسه نیست.
رحیم پور ازغدی افزود: امروزه جوانان با اخلاق و مومن در کشور حضور دارند که در صف پیوستن به مراسم معنوی اعتکاف هستند و باید افراد با حجاب و بد حجاب کشور را با افراد محجبه و بی حجاب کشورهای دیگر مقایسه کرد.
وی اظهار داشت: هر کجا آگاهی و آزادی نباشد، رشد معنوی و تربیت شکل نخواهد گرفت و شرط تکامل معنوی، رنج معقول است که فرد در راه رضای خدا در مقابل حکومت طاغوت می ایستد و حکومت نباید اجازه دهد کافران مردم را به زور به جهنم ببرند و همچنین باید پرچم اخلاق و معنویت را بالا نگه دارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: جامعه ای را که در آن اخلاق وجود نداشته باشد می توان غارت کرد و به همین سبب استعمارگران با کمک فراماسونرها و بهائیان داخل کشور ، مبارزه مستقیم با اخلاق را در جامعه پی گرفتند که هدفی جز ضربه زدن به اخلاق نداشتند.
وی دلیل پیشرفت سریع اسلام را تکیه بر معنویت و اخلاق دانست و گفت: اسلام در کمتر از ۵۰ سال توانست بر دو ابرقدرت روم و ایران پیروز شود، ملت ایران به زور مسلمان نشدند بلکه جذب معنویت این دین شدند.
وی افزود: وقتی مغولان به ایران حمله کردند هیچ کس بودایی نشد ولی این مردم به مرور به اسلام گرایش پیدا کردند و مسلمان شدند.
رحیم پور ازغدی اظهار داشت: ایمان و اخلاق به زور ایجاد نمی شود و ملت را به زور نمی توان مومن کرد.
وی گفت: می گویند حجاب یک مسئله شخصی است، اگر اینگونه است چرا در کشورهای دیگر حجاب اسلامی را که یک مسئله شخصی است ممنوع اعلام کرده اند و در آنجا قانون علیه حجاب تصویب می کنند؟
وی در باره برجام نیز افزود: اعلام می کردند همه تحریم ها با امضای برجام تمام خواهد شد ولی غیر از ایران دیگر کشورها به تعهداتشان عمل نکردند.
۲۰۳۰ / ۶۰۵۳

خبر جدید  شش نفر در سانحه رانندگی جاده نیشابور مجروح شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *