اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بیان ارادت به امام رضا(ع) در قالب خلق آثار هنری در جشنواره امام رضا(ع)

بیان ارادت به امام رضا(ع) در قالب خلق آثار هنری در جشنواره امام رضا(ع)

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: هنرمندان به وسیله خلق آثار هنری، ارادت خود را به محضر امام رضا(ع) ابراز می‌کنند.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمودرضا برازش در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که شامگاه ۲۲ تیر ماه در محل تالار اجتماعات شهید مطهری مجتمع سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد؛ اظهار کرد: ۱۷ سال پیش به همت متولیان فرهنگی و اجرایی  کشور نهالی را کاشتیم که اکنون به شجره‌ای طیبه تبدیل شده است و در سایه سار آن اهالی فرهنگ، هنر و رسانه ارادت خود را به ساحت امام مهربانی ها در قالب خلق آثار فاخر نمایان می‌کنند.
وی با بیان اینکه«طی ۲۰ ماه گذشته سیاست‌ها و اقداماتی در دستور کار قرار گرفت»، ادامه داد: پس از گسترش، فراگیری و تنوع برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و هنری امام رضا در تمام استان‌های کشور و برخی سازمان‌ها و مجموعه‌های فرهنگی، ارزیابی‌هایی از اقدامات و جشنواره‌ها با هدف ارتقای کیفیت و اثربخشی آن‌ها توسط  کارشناسان و صاحب‌نظرات صورت  گرفت و با ادغام، حذف و دوسالانه کردن برخی جشنواره‌ها اکنون ۱۵ جشنواره تخصصی، ده‌ها برنامه فرهنگی و همایش علمی پژوهشی در کشور برگزار می‌گردد.
مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) بیان کرد: توجه به تولیدات کاربردی و فاخر فرهنگی هنری و حمایت از  تولید صنایع خلاق فرهنگی به عنوان یکی از سیاست‌های راهبردی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در دستور کار قرار گرفت که امروز دو تابلو نفیس هنری و دو نماهنگ فاخر در مراسم اختتامیه برای نخستین بار رونمایی و عرضه شد. ان‌شاءالله به زودی آثار فاخر و ارزشمند دیگری نیز در حوزه‌های فرهنگ تجسمی، نمایشی، موسیقی، پژوهشی و کتاب رونمایی خواهد شد.
برازش عنوان کرد: برای عرضه آثار تولیدی فاخر و برگزیده جشنواره‌های رضوی در قالب نمایشگاه‌ها و ارائه‌ آن‌ها در فضای مجازی برنامه ریزی شده است. تمرکز و توجه بر رسانه‌ها و فضای مجازی به عنوان بستری مناسب و عرصه گسترده تولیدات حوزه فرهنگ رضوی مورد توجه قرار گرفته است. امسال پویش حامیان رسانه‌ای جشنواره امام رضا(ع) با مشارکت رسانه ملی، روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی کشور ایجاد شده است. امیدواریم با این حرکت شایسته فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی کشور، شاهد فعالیت‌های گسترده و مستمر  در زمینه ترویج فرهنگ رضوی باشیم.
وی گفت: مشارکت و هم‌افزایی با سازمان‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و نهادهای مردمی جزو سیاست‌های راهبردی بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) است. در این راستا همکاری‌های گسترده‌ای با آستان  قدس رضوی، شهرداری مشهد و کلان‌شهرهای کشور و سایر مجموعه‌های فرهنگی آغاز شده است که قطعاً برکات آن در آینده آشکار خواهد شد. در حوزه بین‌الملل، از سفرای کشورهای دوست و همسایه، عراق، پاکستان، افغانستان و سایر مهمانان حاضر از وزارت خارجه و دیگر سازمان‌ها  و نهادهای فعال در این حوزه تشکر نموده و امیدوارم که فعالیت‌ها و ارتباطات بین‌الملل با حمایت نهادها و مسئولین به خصوص سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی توسعه و رونق بیشتری پیدا کند.
 مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: انضباط و شفافیت مالی و استفاده بهینه از منابع، راهبردی است که در همه فعالیت‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) جریان دارد. طبق گزارش بازرس و حساب‌رس قانونی، این بنیاد در زمینه انضباط و شفافیت مالی از موسسات و مجموعه‌های شاخص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
برازش بیان کرد: امیدوارم توفیق یابیم با اتکا به خداوند متعال، عنایت حضرت ثامن‌الحجج، بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با حمایت، مشارکت، همیاری و همدلی همه دستگاه‌های فرهنگی کشور، آنگونه که شایسته است به ساحت مقدس امام رئوف ادای دین کرده و همه توان و استعداد خود را برای تحقق آموزه‌های اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) و گسترش فرهنگ رضوی و سبک زندگی رضوی در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه اسلامی به کار گیریم.
انتهای پیام
منبع :: بیان ارادت به امام رضا(ع) در قالب خلق آثار هنری در جشنواره امام رضا(ع)

خبر جدید  آیا ترک یک رابطه همراه با خشونت به معنای پایان آزار است؟
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *