حسین شرافتی راد در گفت و گو با خبرنگار برنا در تایباد اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۱۸ طرح اشتغالزایی به منظور توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری این شهرستان زمینه اشتغال را برای ۶۵۶ نفر فراهم کرده است.

وی بیان کرد: ۱۳ میلیارد ۶۶۶ میلیون تومان در قالب ۵۱۸ طرح به منظور توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری این شهرستان مرزی هزینه شده است. این مبلغ به جوانان جویای کار و افراد واجد شرایط در قالب طرحهایی همچون ایجاد واحدهای تولیدی، صنعتی و دامداری سبک و سنگین ارائه شد که در مناطق روستایی تایباد برای ۶۵۶ نفر اشتغال فراهم کرده است.

خبر جدید  قهرمانی مشهد در مسابقات فوتسال بانوان استان

وی با اشاره به آمار اشتغال از این راه در سال گذشته و هزینه انجام شده اشاره کرد و گفت: پارسال نیز ۱۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به حوزه مشاغل خانگی همچون فرت بافی، صنایع دستی، خیاطی و قالیبافی در تایباد اختصاص یافت که ۹۵ درصد آن در قالب ۹۴ طرح جذب و منجر به اشتغال برای ۳۰۰ نفر شد.

خبر جدید  امضا 55 تفاهم‌نامه در استان خراسان رضوی

شرافتی راد ۳۰ هزار و ۲۲ نفر از جمعیت تایباد را شاغل اعلام کرد و افزود: اکنون ۸۷ هزار و ۶۵۲ نفر در این شهرستان بیش از ۱۰ سال سن دارند و واجد شرایط برای انجام فعالیت در حوزههای مختلف بازار کار هستند.

وی تصریح کرد: همچنین امسال ۲۲۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی این شهرستان ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

۳۸ میلیارد تومن برای اشتغال فراگیر در تایباد اختصاص یافته است

فرماندار تایباد ادامه داد: ۳۸ میلیارد تومن برای اشتغال فراگیر در تایباد اختصاص یافته است. بیش ترین اعتبار اختصاص یافته در حوزه مشاغل خانگی است که سهم جهاد کشاورزی از آن ۶۹ درصد، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۱۸ درصد و صنعت، معدن و تجارت ۱۳ درصد می باشد.

خبر جدید  مقبره خیام در 52 سال گذشته مرمت اساسی نشده است

وی افزود: بیشترین جذب تسهیلات در حوزه مشاغل روستایی به ترتیب مربوط به ادارات جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صنعت، معدن و تجارت این شهرستان می باشد.