اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

بیش از ۳۰ درصد مدارس کشور فرسوده‌اند

بیش از ۳۰ درصد مدارس کشور فرسوده‌اند

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: بیش از ۳۰ درصد مدارس فرسوده در کشور داریم که در برنامه تخریب و بازسازی قرار دارند.

سیدهدایت‌اله هاشمی نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در حاشیه مراسم کلنگ زنی آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهید آخوندزاده نوقاب گناباد با بیان این مطلب اظهار کرد: در دهه مبارک فجر امسال بیش از ۴۷۰ پروژه با ۱۸۰۹ کلاس درس و زیربنای ۲۳۸ هزار و ۵۸۹ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۲۳۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید. از این تعداد ۹۶ پروژه آن دولتی، ۱۸۳ پروژه مردمی، ۱۸۵ پروژه مشارکتی، ۳۷ پروژه تخریب و ۹ پروژه نیز مقاوم‌سازی بوده است.

خبر جدید  «برای قلب سپید تو» منتشر شد

وی ادامه داد: از ۲۲ بهمن تا پایان سال ۹۶ نیز ۲۱۲ پروژه در کشور با ۸۲۸ کلاس درس و زیربنای ۱۱۷ هزار و ۴۹۷ مترمربع نیز تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

تخصیص ۶۵ درصد اعتبارات مشارکتی در کشور

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد: در سال ۹۶ حدود ۶۵ درصد اعتبارات مشارکتی تخصیص پیدا کرده و امیدواریم باقی آنها نیز محقق شود تا بتوانیم به تعهد خود عمل کنیم.

خبر جدید  گزارش تصویری اختتامیه اولین جشنواره «تولید ملی، فردای روشن» در مشهد

هاشمی‌نسب، اولویت سازمان نوسازی مدارس را در سال ۹۷ تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دانست و تصریح کرد: خراسان رضوی با داشتن ۳۵۰ پروژه بیشتر پروژه مشارکتی را در کشور داشته است.

وی افزود: مردم و خیرینی که در ساخت این بناهای ماندگار شریک می‌شوند هدف اصلی شان اعتلای فرهنگ، پیشرفت و توسعه کشور است، ضمن اینکه با پیگیری خوب نمایندگان مجلس، قرار است اعتبارات این سازمان افزایش پیدا کند که با این کار بیشتر می‌توانیم روی پروژه‌های مشارکتی کار کنیم.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: اعتباراتی برای مدارسی که در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه آسیب جزئی دیده بود ارسال شد و هم اکنون آماده بهره‌برداری است، ضمن اینکه حدود ۲۵۰ کانکس پیش ساخته نیز منتقل و دانش آموزان در آنجا اسکان داده شدند. ۷۸ مدرسه نیز که آسیب دیده هستند در فهرست مدارس تخریبی بوده و به کمک خیرین و بنیادهای برکت و علوی و همچنین ستاد فرامین امام(ره) کار ساخت آن‌ها آغاز شده و در مهرماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
انتهای پیام

خبر جدید  تلگرام وسیله بالا کشیدن اموال مردم است

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *