اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بیش از ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌ ناشی از سیل در خراسان رضوی نیاز است

بیش از ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌ ناشی از سیل در خراسان رضوی نیاز است

شعارسال: ابراهیم نصری گفت: در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری راهداران این استان با تمام امکانات، همراه و در کنار مردم بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: مرمت فرونشست‌های سطح رویه آسفالت، ترمیم فرونشست‌ها در حریم محورهای مواصلاتی این استان، مرمت دریواسیون و دستک‌های هدایت آب، ایمن‌سازی و نصب تابلوهای هشداردهنده در محل‌های آسیب‌دیده از سیل و عملیات مرمت سیل بردگی‌ها در راستای تأمین ایمنی عبور و مرور وسایل نقیله عبوری، تخیله آب‌های سطحی، تیغ‌زنی و مرمت راه‌های شوسه، جمع‌آوری ماسه‌های روان، عملیات راهداری فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری در خراسان رضوی است.

وی رفع معارضین از بستر رودخانه‌ها و بازگشایی مسیل‌ها و هدایت و کنترل سیلاب توسط این اداره کل و سازمان‌های ذی‌ربط با محوریت استانداری و فرمانداری‌های خراسان رضوی را از اقدامات پیشگیرانه اعلام کرد و ادامه داد: با وجود بارش‌های شدید در سال جاری کم‌ترین آبگرفتگی و خسارت به راه و تأسیسات زیربنائی این استان در حوزه راهداری را شاهد بودیم.

نصری بیان کرد: بیش از ۷۵ دستگاه رادیه، برید و ارتقای دهانه آبروها با باکس‌های بتنی پیش‌ساخته در محورهای مواصلاتی خراسان رضوی و نیز نگهداری و مرمت ابنیه فنی راه‌ها شامل عملیات نگهداری از پل‌ها نظیر تعمیرات اساسی و جزئی، تنقیه و بازگشایی دهانه پل‌ها با تنظیم بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها در بالا و پایین دست پل‌ها بخشی از اقدامات پیشگیرانه است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود: در زمینه مدیریت بحران سیل، این اداره کل از ابتدای سیلاب‌های اخیر با کلیه نیروها، ماشین‌آلات و تجهیزات آماده به‌کار خود به‌صورت شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی به هموطنان با رفع انسداد محورهای مسدود شده این استان در اثر سیل، بصورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت بوده، در همین رابطه بازگشایی ۱۲۱ مسیر مسدود شده در اثر سیل در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.

نصری به منظور کنترل سیلاب و کاهش آسیب‌ها و خسارات ناشی از آن به افزایش و ارتقای توان ماشین‌آلات و تجهیزات راهداری و امدادرسانی با توجه به فرسودگی ناوگان ماشین‌آلات این اداره کل اجرای آبروها و پل‌های مناسب در محل آبنماهای اجرا شده در محورها به‌ویژه راه‌های روستایی ـ تعمیرات ابنیه فنی ـ اجرای رادیه و برید دیوار ساحلی در مقاطعی از راه‌ها که در مجاورت مسیل‌ها و رودخانه‌ها قرار دارند اشاره و اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز آن بالغ بر ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود و بدیهی بوده تحقق این امر مستلزم ابلاغ و تخصیص اعتباراتی افزون بر اعتبارات ابلاغی کنونی است.

وی استهلاک و مضمحل بودن ماشین‌آلات راهداری،کمبود اعتبارات و جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های اجرایی مرتبط را از مهم‌ترین نقاط ضعف در زمان‌های بحران برشمرد که باید مد نظر قرار گیرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۸ ، کدخبر: ۱۳۹۸۰۳۰۲۰۰۰۳۶۱ ، www.farsnews.com


منبع :: بیش از ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌ ناشی از سیل در خراسان رضوی نیاز است

خبر جدید  جمع آوری دلالان از پایانه‌های مسافربری مشهد در ایام نوروز
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *