اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تئاترهای فلسفی و عرفانی در خارج از کشور طرفداران بسیاری دارد

تئاترهای فلسفی و عرفانی در خارج از کشور طرفداران بسیاری دارد

گروه فرهنگی: بازیگر تئاتر «من کدامم»، در پاسخ به این سوال که اجرای تئاترهایی با مضمون فلسفی و عرفانی چقدر در جامعه ضرورت دارد، افزود: از آنجاکه بخش بین‌الملل اجراهای تئاتر مشهد در خارج از کشور را برعهده دارم، از هنرمندان کشورهای دیگر در خصوص اجرای تئاترهایی با این موضوعات پرسیدم، آنها استقبال بسیاری کردند، چراکه از عرفان و نوع نگرش ما به ماورا و دنیای بعد آگاه نیستند و دوست دارند این مسائل را بدانند.

نوشین نوروززاده، بازیگر تئاتر «من کدامم»، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ازخراسان رضوی، در خصوص نقش خود در این تئاتر، عنوان کرد: تنها زن این نمایش من هستم، که نقش عشق را در وجود شخصیت آدم بازی می‌کنم.
وی با بیان اینکه برای شخصیت آدم در تئاتر چهار بخش در نظر گرفته شده است، ابراز کرد: همانند وجود، روح وروان، تاریخ و جغرافیا، عشق و غریزه و کارگردان تئاتر مد نظر داشتند که نقش عشق را به دلیل لطافت روحی خاصی که دارد یک خانم بازی کند وآن نقش را به من دادند.
بازیگر تئاتر «من کدامم» در خصوص تفاوت این نقش با دیگر نقش‌هایی که ایفا کرده است، اظهار کرد: حوزه بازی من متفاوت است، نقش‌های زیادی با موضوعات مذهبی، عرفانی، عشقی و… کار کردم اما نخواستم در یک مدل مشخص بمانم، چراکه ایدئولوژی من این است که یک بازیگر زمانی می‌تواند ادعای بازیگری کند که سبک‌های مختلف را امتحان کرده باشد.
وی در خصوص همکاری خود با کمال‌الدین غراب، اظهار کرد: این اولین همکاری من با این کارگردان برجسته است و طی این مدت از همکاری و شاگردی با ایشان لذت بردم.
موضوع چیستی و آفرینش دغدغه دوران نوجوانی‌ام بوده است
نوروززاده در ادامه گفته‌های خود بیان کرد: دغدغه من از دوران نوجوانی موضوع چیستی و آفرینش بوده است، از زمانی که تمرین را شروع کردم، خیلی درگیر نقش شدم، چراکه بخشی از وجود انسان را بازی می‌کردم و ارتباطی که با خداوند دارد و این برایم لذت‌بخش بود.
وی افزود: طی تمرین این تئاتر، شناختم نسبت به خودم و علوم ماورا و فلسفی بیشتر شد و خیلی مواقع بود که بعد تمرین، از کارگردان در خصوص خیلی مسائل سوال می‌کردم ، خوشحالم که طی این مدت چیزهای زیادی آموختم.
تئاترهای فلسفی و عرفانی در خارج از کشور طرفداران بسیاری دارد
بازیگر تئاتر «من کدامم»، در پاسخ به این سوال که اجرای تئاترهایی با مضمون فلسفی و عرفانی چقدر در جامعه ضرورت دارد، افزود: این موضوعات بسیار خوب است و جای کار دارد، از آنجاکه بخش بین‌الملل اجراهای تئاتر مشهد در خارج از کشور را برعهده دارم، از هنرمندان کشورهای دیگر در خصوص اجرای تئاترهایی با این موضوعات پرسیدم، آنها استقبال بسیاری کردند، چراکه از عرفان و نوع نگرش ما به ماورا و دنیای بعد آگاه نیستند و دوست دارند این مسائل را بدانند.
وی ادامه داد: تئاترهایی با موضوع فلسفی و عرفانی اگر در خارج از کشور اجرا شوند خیلی خوب است، اگر همه ایرانیان با موضوع چیستی در قالب تئاتر آشنا شوند، می‌توانند به اصل وجودی خود پی ببرند.
این بازیگر تئاتر در ادامه گفته‌های خود، با ذکر خاطره‌ای، ابراز کرد: در سفر اخیر خود به هندوستان، فردی هندی را در رستوران دیدم که شبیه یکی از دوستانم بود، یک عکس ازش گرفتم و بعد دلیلش را پرسید، بعد از توضیح دادن دلیل، با تفنگ به سمت من اشاره کرد و گفت، این عکس را گرفتید که من را بکشید، من نیز در جواب حرف او گفتم، خیلی متأسفم که هنوز ایرانیان را نشناختید، در کشور شما بانویی به اسم ممتاز بانو وجود دارد که کاخ تاج محل توسط پادشاه کشورتان برایش ساخته شده است.
نوروززاده ادامه داد: به آن فرد هندی گفتم، پادشاه کشور شما ایرانی جماعت را خوب می‌شناخته که برای همسر خودش عجایب هفتگانه را ساخته است، من برای شما و همه مردم دنیا آرزو می‌کنم که هر چه بیشتر بتوانید ایرانی جماعت را بشناسید تا حرف دشمنان ما در گوش شما اثری نداشته باشد.

خبر جدید  اعمال محدودیت‌های ترافیکی نوروزی در جاده‌های خراسان رضوی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *