اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تاکنون هیچگونه پرونده قضایی‌ در خصوص اصحاب رسانه نداشته‌ایم

تاکنون هیچگونه پرونده قضایی‌ در خصوص اصحاب رسانه نداشته‌ایم

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، غلامعلی صادقی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: رسانه‌ها در میان سایر مجموعه‌ها بهترین و عادلانه‌ترین عملکرد را داشته‌اند و تاکنون هیچگونه پرونده قضایی‌ در خصوص اصحاب رسانه نداشته‌ایم.

وی افزود: در یک سال گذشته سیاست کیفری دستگاه قضایی برخورد با جرایم خاص کیفری، ناموسی و غیره بوده و اکنون هیچ پرونده بدون صدور حکمی نداریم و تمامی احکام صادر و اجرا شده است و تشدید مجازات‌ها موجب شده تا شاهد جرایم خاص باشیم.

IMG_20180204_134612

دادستان مشهد با بیان اینکه در اختشاشات اخیر تعدادی متخلف شناسایی و دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: تعدادی از آن‌ها ابراز ندامت و پشیمانی کردند و مساعدت‌های لازم را برای آن‌ها داشتیم، اما تحقیقات درباره تعداد اندکی که با معاندان همدست بودند ادامه دارد.

صادقی تصریح کرد: خراسان رضوی در بحث حقوق عمومی پیشگام کشور بوده و انتظارات در فرودگاه‌ها، تصادفات، هوای پاک و غیره برآورده شده و استان‌های دیگر هم با الگوگیری از خراسان رضوی اینگونه اقدامات را آغاز کرده‌اند.

خبر جدید  مراسم استقبال از دو شهید گمنام ۸ سال دفاع مقدس در شهرستان بردسکن برگزار شد

وی تاکید کرد: به جز اقدامات پیشگیری اقدامات تعقیبی هم داشتیم و برخی از مدیران و معاونان استانی تحت تعقیب هستند و بدون هیچگونه مماشاتی با متخلفان برخورد می‌شود.

رسیدگی به مطالبات سهامداران پدیده و پردیس بان

دادستان مشهد در رابطه با موسسات و تعاونی‌های غیرمجاز، گفت: پرونده کاسپین توسط تهران دنبال می‌شود و پرونده‌های افضل، وحدت و دیگر موسسات و تعاونی‌ها در مشهد در حال انجام است و تصمیمات خوبی در جهت رسیدگی به تعاونی‌های متخلف استان اتخاذ شده است و براساس روش پلکانی بانک مرکزی پیش می‌روند؛ هرچند که کوتاهی‌هایی از سوی بانک مرکزی صورت پذیرفته است.

صادقی در خصوص پرونده‌های پردیس بان و پدیده، گفت: پرونده پردیس بان در تهران و قزوین در حال پیگیری است و مسئولان این مجموعه بهوعده‌هایشان عمل نکردند و در بحث پدیده هم شاهد مشکل مالی و اجرایی هستیم که مشکل مالی با مساعدت بانک‌ها و عاملیت بانک صادرات و تشکیل کنسرسیوم با سقف ۵۰۰ میلیارد تومان را داشتیم که تاکنون ۷۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی براساس پیشرفت کار پرداخت می‌شود؛ همچنین مشکلات اجرایی این مجموعه با مساعدت‌های شورای عالی شهرسازی همراه بود تا در بخش حمایت مالی و رفع موانع مصوبات قبلی این مجموعه با کمک سهامداران مسیری را طی کند که نتیجه آن استیفای حقوق مردم و استرداد وجوه سهامداران باشد‌ و نفرات اصلی این مجموعه در بازداشت هستند.

خبر جدید  تولید استیکرهای معرفی جاذبه‌های گردشگری مشهد در فضای مجازی

وی افزود: در یک سال گذشته ورود پرونده‌های در استان رشدی ۱۰ و در کشور رشدی ۱۵ درصدی داشته است و کاهش ۱۹ درصدی پرونده‌های رسوبی و کاهش ۱۰ درصدی اجرای احکام را داشته‌ایم.

ارتفاعات جنوبی تفرجگاه مردم است

دادستان مشهد با بیان اینکه ییلاقات طربقه-شاندیز و مسیرهای آن گنجایش مردم مشهد را ندارد، خاطرنشان کرد: اسناد بالادستی ما فرامین مقام معظم رهبری، حفظ منابع طبیعی و تحقق نیاز مردم است؛ اما اگر کاربری ارتفاعات جنوبی به تفریحی تبدیل شود مشکلات مسیرهای طرقبه-شاندیز را نخواهیم داشت و شورای شهر و شهرداری باید نیاز مردم در بحث حقوق شهروندی را که همین موضوع یک مورد آن است برآورده کند و جمعیت بالای ۳ میلیون نفر نیاز به تفرج‌گاه دارند و نیازی به احداث بزرگاه در این محدوده نیست.

خبر جدید  کمبود 10 هزار معلم در خراسان‌رضوی

صادقی تصریح کرد: مکاتبات کمربند جونبی و الیت چند سال است که در حال انجام بوده و جهت اخذ تصمیمات نهایی زمان می‌برد و این پیگیری‌ها از زمان شهردار سابق مشهد بود؛ همچنین کشف‌رود به دلیل آنکه یک سرمایه بود آزاد شد، اما متاسفانه آب و فاضلاب، شهرداری و دیگر مجموعه‌ها اقدام مناسبی در این خصوص نکردند.

وی تاکید کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر و برخورد با معتادان متجاهر یک مورد عدم حمایت لازم از سوی دستگاه قضایی نداشتیم و حمایت مالی با استانداری، شهرداری و دیگر متولیان است و باید همه با تمام توان جلو بیایند تا این مشکل ریشه‌کن شود و به خاطر عدم ظرفیت اماکن نگهداری معتادان این افراد رها شده‌اند و هم‌افزایی لازم را شاهد نبودیم.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *