اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تاکید بر افزایش تعاملات رسانه ای بین ایران و افغانستان

تاکید بر افزایش تعاملات رسانه ای بین ایران و افغانستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون شبکه رسانه ای رادیو و تلویزیونی معراج افغانستان در این دیدار گفت: تاکید بر افزایش تعاملات رسانه ای بین ایران و افغانستان۱۷ شبكه تلويزيونی خصوصی، يک شبكه دولتی تلویزیونی و ٢١ شبكه راديويی خصوصی در هرات فعالیت می کنند.

سلجوقی با اشاره به مذهبی بودن مردم هرات افزود: برنامه های مبتنی بر اندیشه ها و تفکرات غربی و چندین شبكه راديو و تلويزيونی كه از حمایت عربستان برخوردارند با استقبال مخاطبان مواجه نیستند و از سوی مردم طرد می شوند.

خبر جدید  چهارمین دانش آموز حادثه خونین بردسکن امشب جان باخت

وی با اشاره به استقبال مردم هرات از فیلم ها و سریال های ساخت ایران گفت: حدود ۸۰ درصد سريال هایی که مردم نگاه می کنند ايرانی است و بویژه مجموعه های تلویزیونی تولید ایران که در ماه رمضان با يک ساعت تاخير نسبت به ایران، پخش می شود مورد استقبال ویژه مردم است.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود برای توسعه همکاری های رسانه ای بین دو کشور و محبوبیت روزافزون برنامه های ایرانی در جامعه افغان، تولیدات مشترک فرهنگی و رسانه ای بین دو کشور را خواستار شد.
قائم مقام مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این دیدار بر آمادگی صدا و سیما برای تولیدات مشترک تاکید کرد و اظهار داشت: دو کشور ایران و افغانستان دارای اشتراکات فرهنگی بسیار و برخوردار از پیشینه تاریخی مشترک و اشتراکات و تشابهات در زمینه زبان، آداب و رسوم هستند.

خبر جدید  حمایت از سرمایه گذران در توسعه زیرساخت های سلامت نیشابور

ابوترابی با اشاره به مشترکاتی نظیر عید نوروز و مشاهیر برجسته دو کشور، افزود: با تشکیل اتاق فکر و اندیشه ورزی و با محور قرار دادن مشترکات می توان برنامه های مختلف رادیو و تلویزیونی در زمینه های فرهنگی، مذهبی و حتی در زمینه كودكان تولید کرد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  افزایش یک دهم درصدی بودجه خراسان رضوی در سال آینده
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *