اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تبدیل همه تهدیدها به فرصت/ آمریکایی‌ها بی‌تدبیر هستند

تبدیل همه تهدیدها به فرصت/ آمریکایی‌ها بی‌تدبیر هستند

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین سلامی صبح پنجشنبه در همایش مسئولان کانون های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد اظهارکرد: هر تحولی در جامعه مشروط به تحول در اندیشه هاست و قلمرو شکوه یک ملت به افق های ذهنی آنها بستگی دارد.

وی افزود: به همین دلیل است که دشمنان ایران میدان نبرد را از فضاهای جغرافیایی به فضای ذهنی تغییر داده اند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: پیش از انقلاب ملت ایران در اسارت فرهنگی و فکری بود تا آمریکایی ها بتوانند بر ما مسلط باشند.

سلامی تصریح کرد: آن زمان آمریکایی ها تعیین می کردند ما در چه حد از صنعت باشیم و یا با چه کشورهایی ارتباط داشته باشیم و جلوگیری از پیشرفت ایران طی سال های گذشته به دلیل همین تفکر قدیمی است.

وی خاطرنشان کرد: در رژیم ستمشاهی حتی برای آموزش دیدن یک دوربین هدایت آتش توپخانه نیروها به آمریکا می رفتند و وجود ۴۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران نمادی از برجستگی بردگی و اسارت فکری و استعمار فرهنگی ایران است.

سلامی تاکید کرد: اما بعد از انقلاب اوضاع تغییر کرد و توانستیم هدف های بزرگی را ترسیم کنیم و با استفاده از مزیت های جغرافیایی خود اقدامات مهمی را انجام دهیم.

تبدیل مدل انقلاب به الگوی جهانی

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن می داند اگر آرمان ها و ارزش های انقلاب به مدل تبدیل شود الگویی برای دیگر کشورها خواهد شد و به همین دلیل تمام تلاش خود را برای عدم تحقق این مهم انجام می دهد.

خبر جدید  مشهد مقصد ارزان گردشگری در دنیا/اقامت در خانه‌مسافرها تا سوئیت‌های لاکچری

وی اظهارکرد: تقابل راهبردی بین استکبار جهانی و نظام اسلامی ما به این دلیل است که آنها خوب می دانند اگر قدرت ایران افزایش یابد آنها تضعیف می شوند و به همین دلیل ۴۰ سال است علیه ایران توطئه می کنند.

سلامی گفت: ما همه این تهدید ها را با تکیه بر مقام ولایت و رهبری و همراهی مردم به فرصت تبدیل کردیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: کارآزمودگی، ایستادگی، ایمان و باور در میدان نبرد حاصل می شود و اگر جامعه ای آرمان های ذهنی خود را در میدان نبرد پیاده نکند موفق نخواهد بود.

وی اظهارکرد: در این راستا ما از هر تهدیدی برای قوی تر شدن استفاده کردیم و از جنگ تحمیلی سکویی برای دست یابی به مولفه های جدید قدرت ساختیم.

سلامی تاکید کرد: آن روز همه دنیا برای شکست دادن انقلاب اسلامی ایران متحد شدند و آنچه ما را به پیروزی رساند انتقال روح عاشورا به جامعه بود و با الگوگیری از این آموزه توانستیم ایستادگی کنیم.

فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: طبق همه برآوردها ما نباید در جنگ تحمیلی به پیروزی می رسیدیم زیرا حتی از خرید سیم خاردار محروم بودیم اما همه دنیا دیدند اوضاع به گونه دیگری رقمخورد.

وی تاکید کرد: ایمان رزمندگان ما توازن را در جبهه نبرد ایجاد کرد و جبران همه نداشته های ما مقابل دشمنی بود که بودجه جنگش را دلارهای نفتی کشورهای عربی و تسلیحات نظامی اش را غربی ها و آمریکا تامین می کردند.

خبر جدید  ثبت رکورد دقیق‌ترین عملیات شناسایی برای عملیات والفجر8 در گینس/ لبخند بی‌سیم‌چی در لحظه شهادت

سلامی گفت: بعد از جنگ، دشمن متوقف نشد و نقشه ها و توطئه ها ادامه یافت و ما بازهم از سختی ها فرصت ساختیم و همه دیدند با تکیه بر توان داخلی اقتصاد کشور را اداره کردیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارکرد: ایران توانست از میدان تحریم، خوداتکایی و استقلال اقتصادی را رقمبزند زیرا ملت ایران می داند برای رشد کردن مجاهدت لازم است.

وی خاطرنشان کرد: ما در آینده کمر قدرت های بزرگ را خواهیم شکست و به پیروزی خواهیم رسید. اتفاقاتی که در یمن ، سوریه و عراق افتاد توطئه جدیدی از دشمن بود که ما توانستیم بین ابزار و اهداف آنها فاصله ایجاد کنیم.

سلامی گفت: توطئه ایجاد تکفیری ها در سوریه فرصتی برای ایران به وجود آورد که فاصله جغرافیایی خود با جبهه مقاومت را کاهش دهد و شکل جدیدی به هندسه قدرت بدهد.

فرمانده ارشد سپاه پاسداران بیان کرد: امروز در کشورهایی مانند یمن، عراق ، فلسطین و سوریه ساختارهایی شکل گرفته که مردم در حال مقاومت برای دست یابی به حق خود هستند.

وی تاکید کرد: امروز همه شهرهای اسرائیل در تیر رس آتش و موشک های مقاومت است و ما به آنها هشدار می دهیم اگر شعله جنگ جدیدی برافروخته شود موجب نابودی اسرائیل خواهد شد.

سلامی خاطرنشان کرد: اگر جنگی آغاز شود آمریکا فرصت حمایت از اسرائیل را نداشتهو صهیونیست ها حتی قبرستان برای دفن سربازان خود نخواهند داشت. نابودی آنهادر حد یک عملیات مانند بیت المقدس هستند.

خبر جدید  وزیر ارتباطات وارد کاشمر شد

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز قدرت آمریکا در جهان رو به افول است. آنها تدبیری برای حفظ قدرت خود ندارند و در کشورهایی مانند عراق و افغانستان هزینه کردند که منفعت آن را دیگران بردند و این به معنای نداشتن عقل سیاسی است.

وی تاکید کرد: آمریکا ۷ هزار میلیارد توماندر عراق هزینه کردند که تقریبا هیچ دستاورد سیاسی به دست نیاوردند و در هیچ کدام از معادلات منطقه جایگاهی ندارد. امروز اروپایی ها نیز تلاش می کنند از آمریکا فاصله بگیرند و این نیز در جنگ سرد با آنهاست.

آمریکا توان تامین بودجه ساخت یک دیوار را ندارد

سلامی گفت: امروز دولت آمریکا حتی توان تامین بودجه ساخت یک دیوار را در مرز مکزیک نمی تواند تامین کند و بسیاری از مردم این کشور در فقر هستند.

فرمانده ارشد نظامی سپاه بیان کرد: آمریکایی ها علت زوال خود را نداشتن رهبر معنوی اعلام می کنند و ما در نقطه مقابل دقیقا از وجود رهبری بهره مند بوده ایم.

وی تاکید کرد: ما در حال مقاومت مقابل دشمن هستیم که معنای آن تحملریاضت نیست زیرا منابع زیادی در داخل داریم بلکه معنای آن رویارویی با دشمن برای شکست آنهاست.

سلامی بیان کرد: جوانان ما باید تحقیر دشمن ایران طی سال های گذشته در عرصه های مختلف را به خوبی آگاه باشند و بدانند قدرت ایران باعث شده تا دیگر گزینه مقابله نظامی با ایران وجود نداشته باشد.

کد خبر ۴۵۲۹۲۳۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *