اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تبیین الگوی زن شهید به بانوان عصر حاضر در دومین یادواره زن شهید خراسان رضوی

تبیین الگوی زن شهید به بانوان عصر حاضر در دومین یادواره زن شهید خراسان رضوی

گروه فرهنگی: مسؤل بسیج جامعه زنان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در دومین یادواره زن شهید خراسان رضوی ترویج گفتمان در خصوص الگوی نسل سوم محور اصلی برنامه است، افزود: بر آن شدیم تا در این یادواره ویژگی زن شهید که در زمان خود نمونه و الگو بوده و زن مسلمان ایرانی که الگوی زن عصر حاضر است را معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ایکنا) از خراسان رضوی، رویا حیدرزاده، مسؤل بسیج جامعه زنان خراسان رضوی، در نشست خبری دومین یادواره شهدای زن خراسان رضوی، اظهار کرد: دومین یادواره زن شهدای خراسان رضوی، ۱۹ بهمن‌ماه در تالار شهر مشهد برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این یادواره از ۱۴ خانواده شهید مشهد نیز تجلیل خواهد شد، ادامه داد: در این یادواره معصومه حاج حسینی، رئیس دانشگاه حضرت زینب(س) تهران، با محوریت زن طراز انقلاب اسلامی و معرفی الگوی سوم ایراد سخن خواهند کرد.
حیدرزاده با بیان اینکه مرحله اول یادواره شهدای زن خراسان رضوی در قالب اجلاسیه‌ای در سال ۹۱ برگزار شده بود، ابراز کرد: امسال نیز این یادواره با مشارکت امور بانوان آستان قدس رضوی، بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و شهرداری مشهد برگزار می‌شود.
مسؤل بسیج جامعه زنان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه در این یادواره از ۷۸ خانواده شهید دعوت به عمل آمده است، عنوان کرد: از این تعداد ۱۸ شهید انقلاب اسلامی، ۲۷ شهید دفاع مقدس، ۹ شهید از شهدای ترور و ۳۴ شهید از شهدای برائت از مشرکین هستند، همچنین دختر شهیده بتول چراغچی و همسر شهید معتمدی نیز در این مراسم حضور دارند.
وی هدف از برگزاری این یادواره را تبیین نقش شهدای زن در شکل‌گیری انقلاب و تداوم آن، معرفی زنان شهید و معرفی زن مسلمان ایرانی به عنوان الگوی سوم دانست و اظهار کرد: «شهدای زن لشگر فرشتگان هستند» تعبیری که رهبر معظم انقلاب در اسفندماه سال ۹۱ در پیامی به کنگره ملی هفت هزار شهید زن کشور، ابلاغ کرده بودند.
حیدرزاده بیان کرد: رهبری در آن پیام فرمودند: «زن مسلمان ایرانی ثابت کرد که می‌توان زن، عفیف، پاکدامن و باحجاب باشد ولی در عین حال در متن و مرکز جامعه قرار داشته باشد.
مسؤل بسیج جامعه زنان خراسان رضوی با اشاره به تعریف رهبر معظم انقلاب در مورد الگوی سوم، گفت: رهبری فرمودند: «زنان عصر حاضر دچار بحران هویت هستند ولی زن مسلمان ایرانی می‌تواند الگوی سوم زن عصر حاضر باشد که هویت خود را به دست آورده و در عین حالی که عفیف، پاکدامن و باحجاب باشد در مرکز و متن جامعه نیز حضور داشته ‌باشد.
وی با اشاره به اینکه در دومین یادواره زن شهید خراسان رضوی ترویج گفتمان در خصوص الگوی نسل سوم  محور اصلی برنامه است، افزود: لذا بر آن شدیم تا در این یادواره، ویژگی زن شهید که در زمان خود نمونه و الگو بوده و زن مسلمان ایرانی که الگوی زن عصر حاضر است را معرفی کنیم.

خبر جدید  افتتاحیه مسابقات دانش آموزی قرآن عترت و نماز ـ حرم مطهر رضوی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *