اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تجهیزات گران‌قیمت مهم‌ترین دغدغه هاکی‌بازان خراسان رضوی است

تجهیزات گران‌قیمت مهم‌ترین دغدغه هاکی‌بازان خراسان رضوی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، برخی از ورزشکاران هاکی فعالیت خود را از چندین سال گذشته آغاز کرده و در حال حاضر در اردوهای تیم ملی شرکت میکنند، آنها اهدافی چون اعزام به مسابقات مختلف را در سر دارند و برای رسیدن به آنها توانستند رتبه استان را در کشور جابجا کنند.

ورزشکاران با حضور در اردوهای مختلف آمادگی خود را چندین برابر میکنند و با وجود مشکلات بسیاری نظیر نامناسب بودن شرایط ورزش هاکی خود را سازگار میکنند، آنها دغدغههای مختلفی دارند که در صورت رسیدگی به آنها فعالیت ورزشکاران پررنگتر میشود.

پژمان نجاری؛ مقامآور مسابقات کشوری هاکی، با حضور در تحریریه تسنیم در ارتباط با وضعیت خود در استان نکاتی را به اطلاع رساند، همچنین در مورد هزینههای گزاف وسایل هاکی توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در متن زیر میخوانید:

تسنیم: فعالیت خود را در بخش هاکی چگونه آغاز کردید؟

نجاری: در گذشته در گرگان زندگی میکردم اما به تازگی به مشهد آمدم و فعالیتم را در ورزش هاکی به طور جدی آغاز کردم، آقایان یک مرتبه در هفته قادر به اجرای تمرینات بوده و نتایج مطلوبی را مشاهده نکردند، آنها سعی بر استفاده از همان تجربیات محدود در مسابقات داشتند.

تسنیم: ورزشکاران هاکی ساکن خراسان رضوی چه افتخاراتی را تاکنون کسب کردهاند؟

نجاری: خراسان رضوی با دارا بودن مقامهایی مانند رتبه نخست منطقه، مقام سوم کشور با تفاضل تنها ۴ امتیاز در بخش مینی هاکی و نظایر آنها قطب هاکی در کشور است، یکی از ورزشکاران خراسانی به نام مهدیار علیپور بهترین هاکیباز کشور شناخته شد، این افتخاری برای مسئولان استان است.

خبر جدید  مشهد|«زنان سرپرست خانوار» بخش عمده افراد زیرپوشش کمیته امداد را تشکیل می‌دهند

تسنیم: دلیل موفقیت ورزشکاران هاکی خراسان رضوی چیست؟

نجاری: ورزشکاران موفقیتهای زیادی را کسب کردند، در بخش مینیهاکی نیز هاکیبازان ساکن خراسان رضوی مقام سوم را کسب کردند، سال ۹۴ نیز ورزشکاران خراسانی توانستند در اراک پنجم و در مسابقات کشوری تبریز مقام چهارم را به دست آورند، دلیل موفقیت ورزشکاران، آغاز این ورزش از پایه است.

تسنیم: تاکنون در چه مسابقاتی شرکت کرده و صاحب رتبه شدهاید؟

نجاری: تاکنون توانستم مقامهای درخوری کسب کنم که از جمله آنها میتوان به مقام نخست در بخش کشوری اشاره کرد، مسابقات جوانان کشور در دیماه برگزار میشود و مجدداً ورزشکاران هاکی ساکن خراسان رضوی موفق به کسب مقام درخوری میشوند، مسابقات داخلی نیز به مناسبت دهه فجر برگزار میشود.

تسنیم: تمرینات ورزشکاران به چه نحوی پیش میرود؟

نجاری: سایر مسابقات از سوی فدراسیون اطلاع رسانی میشود، ورزشکاران نیز خود را برای مسابقات بعدی آماده نگه میدارند و تمرینات خود را به طور مستمر اجرا میکنند، هاکی در خراسان رضوی نوپا بوده و جای پیشرفت بسیاری دارد، ورزش هاکی تخصصی بوده و مانند ورزشهایی مانند والیبال و فوتبال نیست، ورزشکاران این نوع ورزشها به سادگی به مکان مناسب میروند و ورزش میکنند.

تسنیم: ورزشکارانهاکی ساکن خراسان رضوی از لحاظ امکانات به چه میزان تأمین هستند؟

نجاری: خراسان رضوی وضعیت حادی نداشته اما برخی کمبودها در بخشهای مختلف از سرعت ارتقاء ورزشکاران میکاهد و آنها را دیرتر به مقصد میرساند، امید است مشکلات موجود در استان با تدابیر مهدی عدالتینسب؛ رئیس هیئت هاکی استان مرتفع شود.

خبر جدید  سیلاب به ۱۰۰ منزل مسکونی، ویلا و رستوران طرقبه و شاندیز خسارت وارد کرد

تسنیم: سالن اختصاصی در اختیار ورزشکاران هاکی قرار میگیرد؟

نجاری: مکان اختصاصی در اختیار ورزشکاران هاکی ساکن خراسان رضوی قرار دارد، پایگاه هاکی خراسان در شرق کشور در دسترس ورزشکاران بوده و ورزشکاران سه مرتبه در هفته میتوانند از این محل استفاده کنند، مسئولان سالن ورزشی از هاکیبازان ورودی نمیگیرند.

تسنیم: آیا میتوان توسط قهرمانی از این ورزش درآمدزایی کرد؟

نجاری: میتوان توسط قهرمانی در ورزش هاکی درآمدزایی کرد اما باید پیشنیازهایی وجود داشته باشد که یکی از مهمترین آنها سالن ورزشی است، در صورت وجود سالن ورزشی مناسب میتوان فعالیتهای ورزشکاران را افزایش داد، ورزش هاکی لوازم و وسایل بسیاری دارد.

تسنیم: لوازم ورزش هاکی به چه میزان هزینه بردار است؟

نجاری: یکی از ملزومات فعالیت در ورزش هاکی، در اختیار داشتن وسایل آن است، چوب و توپ مناسب باید برای ورزشکاران فراهم شود، پت دروازهبانی ۱۵ میلیون تومان قیمت دارد، تیمهای استانی در بحث اعزام با مشکلات بسیاری از این قبیل مواجه میشوند، ورزشکار در صورت آسیبدیدگی به دلیل کمبود وسایل ورزشی سرخورده میشود.

تسنیم: با توجه به شرایط کنونی و سختیهای موجود، آیا از انتخابتان از هاکی پشیمان نیستید؟

نجاری: با توجه به شرایط موجود بسیار پشیمانم، از فعالیتم نه در ورزش هاکی، بلکه در حیطه ورزش پشیمانم؛ چرا که ورزشکاران در هر رشتهای باید دغدغههای زیادی داشته باشند، اگر به عقب باز میگشتم هیچوقت ورزش را انتخاب نمیکردم،باید به تیم هاکی استان کمک شود و درصورت تحقق این امر، این رشته ورزشی میتواند تغییر بزرگی را در پیش رو داشته باشد.

خبر جدید  آغاز طرح ضیافت افطار آستان قدس رضوی در مساجد حاشیه شهر مشهد

تسنیم: خراسان رضوی در چه سطحی قرار دارد؟ آیا میتوان به وضعیت آن بهبود بخشید؟

نجاری: نوجوانان در نخستین مسابقات به عنوان سه نفر برتر کشور انتخاب شدند، هاکی بازان در خراسان رضوی کاملاً مستعد هستند به عنوان مثال سعید اخلاقی به عنوان بهترین ورزشکار هاکی کشور و آقای گل انتخاب شده است، با این حال هنوز این استان میتواند بیش از وضعیت کنونی پیشرفت کند.

تسنیم: به عنوان مقامآور مسابقات کشوری هاکی از مسئولان چه درخواستی دارید؟

نجاری: باید امکانات در سطح استان فراهم شود تا ورزشکاران نیز استعداد خود را بیش از این شکوفا کنند، سطح حرفهای با مبتدی از نظر تجهیزات و وسایل آن مغایرت دارد، در صورت اهمیت ندادن به ورزشکاران تازه وارد و حرفهای، آنها از این ورزش سرد میشوند.

تسنیم: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تاکنون به چه میزان حامی ورزشکاران بوده است؟

نجاری: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تاکنون از ورشکاران هاکی استان حمایت نکرده و حتی ملاقاتی میان آنها نبوده است، البته مدیر کل جدید که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اما سالهای سال است که با مدیرکل پیشینحتی قرار کوچکی گذاشته نشد.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *