اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تخلفات ساختمانی در روستاهای گناباد افزایش یافت

تخلفات ساختمانی در روستاهای گناباد افزایش یافت

حامد قربانی روز یکشنبه در حاشیه دیدار با معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تخلفات که بیشتر روستاهای همجوار و نزدیک شهر گناباد انجام می شود روند خدمات رسانی در بخشهای آب، برق و گاز را با مشکلاتی مواجه کرده است.
وی بیشترین تخلفات در مناطق روستایی گناباد را ساخت و ساز بدون پروانه، تغییر کاربریهای غیرمجاز و ساخت بناها در زمینهای کشاورزی ذکر و بیان کرد: برخی دهیاران و یا افرادی که در روستاها مسئولیتی دارند به دلیل نزدیکیهای فامیلی و خانوادگی از این تخلفات چشم پوشی می کنند و بر دامنه تنگناهای این بخش افزودند.
فرماندار گناباد ادامه داد: با واگذاری نظارت بر ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی در قالب کمیسیون ماده ۹۹ به فرمانداریها این معضل کاهش می یابد.
وی در ادامه کمبود اعتبارات را از مشکلات اجرای طرحهای زیربنایی و بازسازی ساختمانهای مناطق روستایی ذکر و بیان کرد: دولت برای تثبیت جمعیت و کاهش مهاجرت از روستاها به شهر و تثبیت جمعیت با نگاه عدالت محور طی سالهای اخیر توجه خاصی به عمران روستایی و مناطق کمتر توسعه یافته داشته و در این خدمات تفاوتی بین روستاهای نزدیک یا با فاصله دور از مرکز شهرستان وجود ندارد.
قربانی همچنین به پرداخت ۱۸۶ فقره تسهیلات ۲۵۰ میلیون ریالی برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی مناطق روستایی این شهرستان اشره و بیان کرد: این تسهیلات با سود کم و با بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت می شود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی هم گفت: تسهیلات مقاومسازی و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی ظرف چند سال اخیر ۶۵ درصد هزینه های هر واحد را تامین می کرد و ۳۵ درصد بقیه توسط متقاضیان پرداخت می شد ولی با افزایش هزینه ها هم اینک این توان کاهش یافته است.
مجید معصومی از افزایش میزان تسهیلات مقاومسازی و نوسازی مناطق مسکونی روستایی طی سال آینده خبر داد.
مرکز شهرستان ۸۸ هزار نفری گناباد با دو بخش مرکزی، کاخک و ۱۱۲ روستا در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. ۵۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.
۲۰۹۵/۱۸۵۸

خبر جدید  20 هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی کشور اختصاص یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *