اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تربیت انسان فاضل وظیفه معلم تراز انقلاب اسلامی است

تربیت انسان فاضل وظیفه معلم تراز انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، حسن رحیم‌پور ازغدی در گردهمایی ۵ هزار نفری بسیجیان فرهنگی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه تمام مشکلات بشر به جهل برمی‌گردد اظهارکرد: انسان باید از جهل بترسد و با عقل خو بگیرید، عقل معاش و عقل معاد مسیر هدایت افراد است.

وی افزود: در نظام آموزشی باید عقل معاش و عقل معاد هر دو با هم و در کنار هم باشند و وظیفه معلم تراز انقلاب اسلامی این است که دنیا و آخرت را به درستی شناخته، طراحی و مدیریت کند تا بتواند انسان فاضلی را برای جامعه بافضیلت تربیت کند.

خبر جدید  مردم باید با محتوای بیانیه گام دوم آشنا شوند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: خروجی آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه باید کسانی باشند که بتوانند با یک تقسیم کار درست مشکلات معاش و معاد مردم را به طور مشخص حل کنند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: درست‌ترین برنامه‌ریزی و مدیریت برای تأمین معاش مردم توجه به نیازهای مادی است، اما نباید فقط به معاش و توسعه مادی منحصر شد، چرا که زندگی انسان ابدی بوده و باید برای آخرت او نیز کاری انجام شود.

خبر جدید  دشمن بدنبال ایجاد اختلاف بین ایران و عراق است

وی با بیان اینکه انسان به معاش و معاد نیاز دارد، عنوان کرد: در اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) معاش و معاد از هم تفکیک نشده‌اند، پس در نظام آموزشی نیز باید به هر دو آن‌ها با هم توجه شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی معاش را مقدمه معاد دانست، اظهار کرد: دنیا بدترین هدف و بهترین وسیله است، هدف برای انسان سعادت اخروی بوده و انسان بدون وسیله که همان دنیا است نمی‌تواند به این هدف نائل آید.

خبر جدید  کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در آذربایجان شرقی وخراسان رضوی برگزار شد

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه معاش تفاوت نظام آموزشی اسلامی با نظام آموزشی سکولار و غربگراست، عنوان کرد: زندگی عاقلانه و درست دنیا مقدمه‌ای برای زندگی ابدی و اخروی است.

کد خبر ۴۵۱۶۰۷۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *