اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

ترجمۀ انگلیسی کتاب «آموزش قرآن در سیرۀ نبوی» منتشر شد

ترجمۀ انگلیسی کتاب «آموزش قرآن در سیرۀ نبوی» منتشر شد

گروه فرهنگی: ترجمۀ انگلیسی کتاب «آموزش قرآن در سیرۀ نبوی»، به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و روانه بازار نشر شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، ترجمۀ انگلیسی کتاب «آموزش قرآن در سیرۀ نبوی»، به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و روانه بازار نشر شده است.

بر اساس این گزارش، این اثر توسط محسن رجبی قدسی، مهدی غفاری فارسانی و حسین مرادی زنجانی نوشته شده و ترجمه آن به زبان انگلیسی را احمد رضویانی برعهده داشته است.
کتاب «آموزش قرآن در سیرۀ نبوی»، روش تدریس و فراگیری زبان قرآن را آموزش داده و یک موضوع قدیمی را با تکنیک مدرن ارائه می‌دهد، ایده و مأموریت این کتاب، تجدید نظر در روش‌های آموزش قرآن کریم و ترویج آن در جوامع اسلامی است، همچنین آموزش زبان قرآن به صورت ساده، آسان و دلپذیر برای همه گروه‌های سنی از جمله ویژگی‌های بارز این اثر ارزشمند به شمار می‌رود.

خبر جدید  وزیر تعاون میهمان سفره افطار ي فرزندان بهزیستی

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «نگاهی به روش‌های فعلی آموزش و ترویج قرآن در دوران کنونی نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی و قرار دادن این وظیفه حیاتی بر اساس آموزه‌های قرآن کریم و سیره پیامبر اکرم (ص) مبتنی نبوده است»، هدف نهایی آموزش قرآن در سیره پیامبر (ص)، یادگیری زبان قرآن به عنوان یک زبان جهانی و ابزار برقراری ارتباط بین خدا و مردم برای گسترش فرهنگ الهی قرآن در سراسر جهان است، با توجه به این هدف، روش‌های فعلی آموزش و ترویج قرآن کریم کارآیی لازم را ندارند.
یادآور می‌شود، این اثر در شمارگان ۲۰۰ نسخه چاپ و منتشر شده و در اختیار قرآن دوستان و قرآن‌پژوهان قرار گرفته است.

خبر جدید  مقاومت ما بی‌انتها ولی فشار دشمن محدود است

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *