اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تردد روزانه ۳۰ دستگاه کامیون در مرز ترکمنستان

تردد روزانه ۳۰ دستگاه کامیون در مرز ترکمنستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کردهتردد روزانه 30 دستگاه کامیون در مرز ترکمنستان است آمادگی دارد در مرزهای سرخس و لطف آباد به صورت شبانه روزی خدمت رسانی کند.

امید جهانخواه امروز در جمع خبرنگاران افزود: با قرار گرفتن ریل در مرز سرخس، گمرک آن به یکی از فعال ترین مرزهای کشور در بخش واردات تبدیل شده و اکنون مواد اولیه و ماشین آلات بخش تولید عمده کالاهای وارداتی استان از مرز سرخس است.

وی افزود: گمرکات مرزهای سرخس و لطف آباد در مجموع در عرصه ترانزیت و امکانات صادراتی رتبه های برتر را در کشور دارند و جزو فعال ترین گمرکات کشور هستند.

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: امسال گمرک ایران برای حمایت از صادرات و تولید، در دریافت حقوق و عوارض گمرکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان تسهیلاتی در نظر گرفته است.

جهانخواه افزود: در این زمینه بخشی از کالای تولیدکنندگان یا صادرکنندگان به عنوان نسیه در گمرک نگه داشته و اجازه ترخیص باقی کالاها صادر می شود و تولیدکننده یا صادرکننده می تواند پس از فروش کالای خود بدهی گمرک را پرداخت و اجازه ترخیص باقی کالاها را بگیرد.

وی گفت: در بسته حمایتی دوم به جای دریافت حقوق گمرکی از صادرکنندگان یا تولیدکنندگان، ضمانت نامه بانکی گرفته می شود و فرد متقاضی فرصت دارد در یک سال عوارض گمرکی را پرداخت کند که در این زمینه گمرک امسال ۲۸۰ میلیارد ریال ضمانت نامه بانکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان خراسان رضوی دریافت کرده است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی با اشاره به بسته دیگر حمایتی گمرک افزود: در این بسته دیگر لازم نیست تولید کننده یا صادر کننده کالای خود را به گمرک بیاورد بلکه با امضای تفاهم نامه، ماموران گمرکی برای کنترل کالا می توانند به انباری که ضوابط لازم در آن رعایت شده باشد، برای کنترل کالا مراجعه کنند.

خبر جدید  سه طرح اقتصادی در رشتخوار به بهره برداری رسید

جهانخواه ارتقای گمرکات استان را از دیگر رویدادهای توسعه ای در مدت اخیر عنوان کرد و افزود: هم اکنون گمرک های دوغارون، سرخس و لطف آباد تبدیل به اداره کل شده اند.

وی گفت: بر اساس پروتکل های بین ایران و ترکمنستان روزانه ۲۳۰ دستگاه کامیون ورودی و ۲۳۰دستگاه کامیون خروجی می توانند از مرز سرخس تردد کنند اما محدودیت تردد در مرز سرخس از ترکمنستان ادامه دارد.

خراسان رضوی پنج گمرک در لطف آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون و مشهد و دو بازارچه مرزی در تایباد در مرز افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان دارد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *