اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تشرف ۱۸۰۰ زیارت اولی از دورترین نقاط کشور به حرم رضوی

تشرف ۱۸۰۰ زیارت اولی از دورترین نقاط کشور به حرم رضوی

گروه اجتماعی – ۱۸۰۰نفر از مردم محروم، بی‌بضاعت به همت مجموعه خیریه خادمان گمنام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و با مشارکت معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی در قالب کاروانی از دورترین نقاط کشور به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، این کاروان زیارتی از مناطق محروم استان‌های مرزی کشور و سایر استان‌ها نظیر بندرعباس، مازندران، گیلان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، قم، مرکزی، اصفهان، و حومه تهران به بارگاه منور رضوی مشرف شدند.
عاشوری، مسئول این کاروان در رابطه با حرکت خداپسندانه خیرین عنوان کرد: این فعالیت خیرانه، سی سال پیش با اعزام یک خانواده به صورت رایگان آغاز شد و اکنون تعداد افراد اعزامی به ۱۸۰۰ نفر رسیده است.
وی افزود: کاروان یاد شده به مدت یک هفته از پنجم اسفندماه جاری وارد مشهد شده و تا دوازدهم در ۲۵ مرکز اقامتی نزدیک به هم و حسینیه اتفاقیون مشهد مقدس اقامت داشته و از زیارت حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) بهره می‌برند و پس از آن به محل زندگی خود بازمی‌گردند.
عاشوری با بیان اینکه تمام امکانات و خدمات تغذیه‌ و بهداشت و درمان این گروه در حسینیه اتفاقیون تجمیع و فراهم شده است و اقلامی نظیر چادر، البسه، کفش و… به‌عنوان هدیه و سوغات به این زائران اعطاء خواهد شد، ابراز کرد: اقوام مختلف حاضر در این کاروان با لباس محلی قوم خود به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند.
عاشوری در خصوص چگونگی شناسایی این افراد بیان کرد: این اشخاص توسط گروه‌های جهادی و بسیجی اعزام شده به مناطق محروم به‌ویژه در نقاط مرزی کشور شناسایی و با توجه به سهمیه‌بندی‌ها و بودجه تأمین شده از سوی خیّرین از درب منزل به زیارت این مکان مقدس دعوت می‌شوند.
گفتنی است؛ این کاروان در مدت اقامت خود در مشهد مقدس طی یک هفته مهمان خوان نعمت امام رضا(ع) در مهمانسرای حضرت خواهند بود.

خبر جدید  ایجاد سامانه مجازی دروس معارف برای دانشجویان

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *