معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون از تشکیل جلسات تخصصی سند الگوی ایرانی ـ اسلامی پیشرفت در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه خبر داد. " />تشکیل جلسات تخصصی سند الگوی ایرانی ـ اسلامی پیشرفت در دانشگاه‌ها | اخبار مشهد خراسان ما - Part 65230
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تشکیل جلسات تخصصی سند الگوی ایرانی ـ اسلامی پیشرفت در دانشگاه‌ها

تشکیل جلسات تخصصی سند الگوی ایرانی ـ اسلامی پیشرفت در دانشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کازرون،علیاکبر عارف در نشست علمی هماندیشی استادان با موضوع بررسی سند الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت با قرائت بند پنج این سند اظهار کرد: این سند به تمامی مجامع علمی و تحقیقاتی کشور از جمله دانشگاهها و حوزههای علمیه ارسال شده است تا حوزههای علمیه و دانشگاهها با تشکیل جلسات تخصصی و بررسی وتحقیق و تفحص بتوانند بندهایی که لازم است ویرایش و اصلاح کنند.

وی اضافه کرد: اینیک سند بالادستی است و با توجه به اینکه مربوط به آینده و پیشرفت کشور بوده و از دغدغههای مهم و مورد تأکید مقام معظم رهبری است،باید با مراقبت و دقت بیشتری مورد اتقان نظر قرار گیرد.

ضیایی یکی از حاضران دوره ارشد ماماییبا بیان اینکه این سند الگویی هدفمند است و باید تمام جزئیات در آن بررسی شود، عنوان کرد: در چند بند مربوط به رشته کاری خودم كه مورد مطالعه قرار دادم كلیگویی شده است، باید كمی ریزبینانهتر همراه با اجزایمربوطه دیده شود.

فرحناز حمزهایاز استادان رشته شیمی بیان کرد: این سند پس از بحث و گفتگو و اضافه یا حذف بعضی از بندها باید به ترتیبی ارائه شود كه با گذشت زمان و رشد و توسعه علمی امكان بررسی و ویرایش مجدد وجود داشته باشد.

علیرضا گلچین عضو هیئت علمی دانشکده دامپزشکی واحد کازرون مطرح کرد: با اندكی مطالعه دریافتم كه این سند یک چیز خارقالعاده و منحصر به فرد است و با اجرای این سند، كشور از هرگونه وابستگی نجات مییابد و به قلههای رفیع علم و دانش راه پیدا میکند.

خبر جدید  کشف 361 قطعه سکه تقلبی در نیشابور

امانالله كلانتری کارشناس ارشد علوم سیاسی تبیین کرد: این سند بالاتر و فراتر از هر برنامه دیگری نظیر پنج سالهاست، هقت سال وقت صرف تنظیم این سند شده و هزاران كارشناس متبحر و زبده این سند را بررسی و محتوای آن را تنظیم كردهاند. اینگونه نباشد كهاز آن بگذریم؛ باید یک تیم قوی متشكل از جامعهشناس،روانشناس و متخصصان دیگر جمعآوری و ساعات فراوانی بر روی این سند و بندهای آن بحث و بررسی و تحقیق شود و از طرف دانشگاه حمایتهای مالی صورت پذیرد.

محمدکاظم دهقانیان استاد رشته ادبیات یادآور شد: با توجه به تغییر و تحولات سالانه که در سطح كلان كشوری و بهکارگیری این اسناد در دولتهای مختلف تضمینی وجود داشته است، این سند نبایددستخوش تغیرات گردد وبا توجه به بسط و رشد بسیار بالا در زمینههای مختلف علمی در جهان باید این سند قابل بالانس و هماهنگی در سطوح مختلف برای سالهای آینده و همسو با رشد علمی جهان و كشور باشد.

به گزارش آنا، در این جلسه مقرر شد جلسات بررسی این سند به صورت مدون و هفتگی برگزار شود تا به نتیجه و قابل قبولی برسد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *