اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تشکیل مجموعه فرهنگی خدماتی رواق انس با هدف رفع نیازهای طلاب

تشکیل مجموعه فرهنگی خدماتی رواق انس با هدف رفع نیازهای طلاب
تشکیل مجموعه فرهنگی خدماتی رواق انس با هدف رفع نیازهای طلاببه گزارش ایکنا از خراسان رضوی حجتالاسلام سیدمهدی روحبخش امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در حاشیه همایش رواق انس در مجتمع فرهنگی آفتاب ولایت برگزار شد، با بیان اینکه ذهنیتی که عامه مردم در خصوص طلاب دارند، با زندگی واقعی آنها همخوانی نداشته و کاملا متفاوت است، اظهار کرد: با توجه به اینکه نیازهای طلاب همانند نیازهای مردم عادی است اما با این وجود باید در نظر داشت که شیوه زندگی آنها با سایر مردم تفاوت دارد و همین امر باعث شده که این قشر از جامعه نتوانند به راحتی به نیازهای خود بپردازند چرا که باید این افراد به شیوه خاص خود در جهت رفع نیازهای خود تلاش کنند.
وی ادامه داد: بنابراین با توجه به شرایطی که این افراد از آن برخوردار هستند، بر این شدیم تا خدمات ویژهای را در جهت رفع مشکلات خانوادگی آنها ارائه دهیم. در همین راستا یکی از اقدامات انجام شده در این خصوص تشکیل مجموعهای به نام رواق انس است.
دبیر علمی همایش رواق انس افزود: این مجموعه تلاش خود را در این دید که به تمام طلابی که عضو این مجموعه میشوند، خدمات ویژهای را براساس نیازهای آنها و با توجه به شیوه خانوادگی آنها ارائه کند. بر همین اساس این فعالیتها و اقدامات از یک سال گذشته آغازشد و تاکنون نیز ادامه دارد.
روحبخش خاطرنشان کرد: طبق مطالعات گستردهای که انجام شد، متوجه شدیم ۱۰ هزار پرونده طلابی که دارای مشکلاتی در حوزه خانوادگی بود، برای حل مسایل خویش به مراکز مشاورهای حوزههای علمیه قم و مشهد مراجعه کرده اند. مرکز مشاوره حوزههای علمیه بیش از ۱۰ سال است که ایجاد شده و با تشکیل مجموعه رواق انس کارگاههای مهارت آموزی و برنامههای مختلف دیگر نیز در این خصوص برگزار خواهد شد.
دبیر علمی همایش رواق انس ادامه داد: همچنین با تشکیل این مجموعه به وضعیت معیشتی افراد نیز کمک میشود؛ در واقع روحانیون می توانند با حداقل هزینه به نیازهای تفریحی و فرهنگی خانواده خود بپردازند چرا که یکی از نیازهای جدی که طلاب دارند، نیازهای تفریحی و سرگرمی است.
روحبخش اظهار کرد: بر همین اساس به علت درگیریهای روزمرهای که طلاب دارند شرایطی فراهم شد تا آنها بتوانند از مراکز تفریحی عمومی نیز استفاده کنند. همچنین در مجموعه رواق انس فضایی را برای اشتغال زایی خانوادههای طلاب در نظر گرفته شده برای بهبود شرایط زندگی خود از آن استفاده نمایند.
وی عنوان کرد: مجتمع آفتاب از ابتدای تاسیس خود با نیت ایجاد پایگاه و قطبی جهت تحکیم خانواده طلاب پایه ریزی شده است. یکی از مباحث دیگری که در این مجتمع برای طلاب در نظر گرفته شده، ارائه تسهیلات شامل تخفیفاتی جهت استفاده از مراکز تفریح، اقامتی در شهرهای مختلف است.
روحبخش تصریح کرد: در رواق انس مراکز مختلفی چون حوزههای علمیه، مجموعه آستان مهر، آستان قدس رضوی و… مشارکت دارند. مجموعههای اقامتی ولایت در سال ۹۲ با نظارت دفتر مقام معظم رهبری و زیر نظر مرکز خدمات حوزههای علمیه ایجاد شد و تنها یک هدف، یعنی ایجاد نشاط میان قشر طلاب و خانواده آنها را در نظر داشت که این نشاط تا کنون که ۵ سال از تاسیس آن میگذرد، با برنامههایی مانند اردو و سفرهای زیارتی به این قشر تزریق شده است.
انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

خبر جدید  بهره‌برداری از ۶ پروژه عمرانی در بقاع متبرکه خراسان رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *