اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تصویب ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت مسکن در کشور

تصویب ۱۰۰ هزار میلیارد ریال  برای ساخت مسکن در کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، وزیر راه و شهرسازی امروز در مراسم بهره برداری از هزارو ۱۱ واحد مسکونی درتصویب 100 هزار میلیارد ریال  برای ساخت مسکن در کشور خراسان رضوی به طور همزمان در بینالود با ۷۵۸ میلیارد ریال هزینه گفت: در لایحه بودجه سال آینده، ۱۰۰هزار میلیارد ریال برای ساخت مسکن و طرحهای مرتبط با آن به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

محمد اسلامی افزود: وظیفه ما در وزارت راه و شهرسازی بسیار متنوع و مرتبط با زندگی و معیشت مردم و مهمترین آن مسکن و تامین مسکن ارزان قیمت برای قشر ضعیف جامعه است.

خبر جدید  ثبت وقف 500 میلیون ریالی در جغتای

وی گفت: ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را با هدف تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در جامعه هدف، در دستور کار دارم که ساخت ۱۰۰هزار واحد ،مرحله نخست آن در کل کشور است که امروز ۶۲۰ واحد مسکونی از این تعداد در خراسان رضوی بهره برداری شد..

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد: در سالهای ۹۸ و ۹۹ این طرح ۴۰۰هزار واحدی در سطح کشور اتمام یابد.

اسلامی افزود: با اشاره به آغاز طرح بازآفرینی شهری در مناطق کم برخوردار و بافتهای فرسوده ادامه داد: در قالب طرح بازآفرینی شهری ۹ هزار واحد مسکونی در دست ساخت است که اتمام این واحدها در طرحهای بهسازی مرتبط با آن به مهار حاشیه نشینی و سامان بخشی گسترش بی رویه شهرهای بزرگ کمک می کند.

خبر جدید  آغاز عمليات اجرايي احداث قطعه دوم باند دوم كاشمر- سه راهي شادمهر

وی گفت: هم اکنون ۲۱ شهر جدید درکشور وجود دارد اما این تعداد کافی نیست و می توانیم در حریم شهرهای بزرگ با تامین زیربناهای لازم مثل آب و برق زمینه ایجاد شهرهای جدید را فراهم کنیم و در این زمینه اگر از هر استانی پیشنهادی برای راه اندازی شهرهای جدید به ما برسد آن را بررسی می کنیم.

خبر جدید  راه اندازي قطار گردشگری مزداوند

وزیرراه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد: با تسریع در تولید مسکن قیمت تمام شده مسکن ثابت باقی بماند.

با حضور دکتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ۱۹نیروگاه خورشیدی مرتبط با بنیاد مسکن خراسان رضوی هم امروز بهره برداری شد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *