اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تعداد روزهای آلوده مشهد با تهران برابر شد

تعداد روزهای آلوده مشهد با تهران برابر شد

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بر اساس آمار مرکز پایش آلودگی هوای مشهد در سال ۹۶ تعداد روزهای آلوده در مشهد به اندازه تهران رسیده است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا حیدری در شانزدهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالارشهر برگزار شد،  با بیان اینکه «داده‌های آلودگی هوا در مشهد نگران‌کننده است»، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار مرکز پایش آلودگی هوای شهرداری مشهد در سال ۹۶ روزهای آلوده مشهد برابر شهر تهران بوده، تهرانی با آن آلودگی و پشینه تاریخی، و این شاخص خوبی نیست.

خبر جدید  گناباد، نماینده خراسان رضوی در جشنواره ملی آش ایرانی

وی ادامه داد:  آمارها در حوزه آسیب‌های وارد شده به کودکان، سالمندان و کلیه شهروندان نیز نگران کننده است. 

حیدری تصریح کرد: شهرداری مشهد امسال به مناسبت هفته درخت‌کاری برنامه وسیع و تنوعی را تدارک دیده و از همین‌ تریبون به نمایندگی از مردم و شورای شهر مشهد از همه شهروندان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و سمن‌ها و طرفداران محیط زیست درخواست می‌کنیم در این امر مهم و اساسی مشارکت کنند.

خبر جدید  معیار ازدواج خوب از نگاه سیره معصومین(ع)

وی خاطرنشان کرد: در کنار عوامل پیشگیری و کنترلی که باید در حوزه حمل‌ونقل و آلاینده‌ها داشته باشیم، یکی از حوزه‌هایی که می‌تواند نقش بسیار مهمی در این زمینه داشته باشد موضوع سرانه فضای سبز و رساندن این سرانه به یک شاخص قابل قبول چه در بعد اکوسیستمی و چه در بعد اجتماعی است لذا شهرداری مشهد برنامه وسیعی را تدارک دیده و امیدوارهستیم با کمک شهروندان بتوانیم تغییراتی در این شرایط داشته باشیم.

خبر جدید  خراسان رضوی بالاترین میزان ایجاد فرصت‌های شغلی را در کشور داشته است

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: اگرچه تلاش‌های دوستان در شهرداری مشهد قابل تقدیر است، اما همه این فعالیت‌ها کفایت نمی‌کند و ما باید با تلاش وافر این شاخص‌های هوای پاک و تمیز را برای شهروندان فراهم کنیم.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *