اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تعداد مبتلایان به ام.اس در کشور رو به افزایش است

تعداد مبتلایان به ام.اس در کشور رو به افزایش است

محمدعلی صحرائیان روز چهارشنبه در همایش سالانه مدیران عامل انجمن ام.اس کشور در مشهد افزود: طبق آمار انجمن ام.اس هم اکنون ۷۴ هزار و طبق آمار وزارت بهداشت ۶۴ هزار بیمار ام.اس در کشور شناسایی شده که تناقص در آمارها باید بررسی شود.
وی تعداد مبتلایان به ام.اس در کشور در یک دهه گذشته را ۱۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۴۶ انجمن ام.اس در کشور فعال است.
وی اظهار داشت: انجمن ام.اس ایران با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت، خانه امن بیماران ام.اس است و همه انجمن‌ ها باید در مسیر افزایش آرامش و کاهش اضطراب بیماران و خانواده های آنان تلاش کنند.
صحرائیان همچنین از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مرکز درمانی ام.اس شمال شرق کشور در مشهد با همکاری خیران سلامت همزمان با همایش سالانه مدیران عامل انجمن ام.اس ایران خبر داد.

خبر جدید  سیاست دستگاه قضا حمایت از مردم محروم است

* ۶۴ هزار مبتلا به ام.اس در کشور شناسایی شده اند.
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بیماریها نیز در این همایش گفت: تاکنون ۶۴ هزار بیمار مبتلا به ام.اس در کشور شناسایی شده است که تهران بیشترین تعداد مبتلایان به این بیماری را دارد.
دکتر جمشید کرمانچی افزود: پس از تهران بیشترین مبتلایان به ام.اس در شهرهای کرج، تبریز و اصفهان قرار دارند.
وی از اجرای بسته خدمتی ویژه بیماران خاص و صعب ‌العلاج در ۲۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی کشور خبر داد که کمک به امر درمان بیماران ام .اس نیز در آن پیش بینی شده است.
وی افزود: در این چارچوب تمام خدمات مورد نیاز تشخیصی، درمانی و مشاوره‌ ای برای بیماران خاص و صعب العلاج از جمله ام.اس در مراکز جامع تخصصی ارائه می شود که بدین طریق هزینه پرداختی بیماران نیز کاهش می یابد.
همایش یک روزه مدیران عامل انجمن ام.اس ایران به میزبانی انجمن ام.اس خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.
۳۰۲۷ / ۶۰۵۳

خبر جدید  هزار معلول سبزواری در نوبت خدمات بهزیستی قرار دارند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ، ، ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *