اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تلاش برای احیاء منابع آبی دریاچه بزنگان

تلاش برای احیاء منابع آبی دریاچه بزنگان

به گزارش خبرنگار مهر، تورج همتی بعدازظهر دوشنبه در بازدید از دریاچه بزنگان سرخس اظهار کرد: آب این دریاچه از بارندگی های سالانه و چشمه های کوچک حاشیه و کف دریاچه تامین می شود و تلاش می کنیم با بهسازی مسیل ها و جانمایی لوله های انتقال آب بتوانیم این دریاچه را احیاء کنیم.

وی افزود: در این راستامقدمات تغذیه سفره های آبهای زیر زمینی اطراف با اقدامات بیولوژیک نیز با موفقیت انجام شده وواگذاری مدیریت این منطقه به بخش خصوصی دردست پیگیری است.

خبر جدید  محمدرضا خلعتبری به تیم فوتبال ذوب آهن می‌پیوندد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: اثر طبیعی ملی دریاچه بزنگان از نظرشرایط اکولوژیکی وزمین شناسی ارزش های مطالعاتی بسیاری را برای محققانفراهم کرده است و بهبود زیر ساخ تهای زیست محیطی ضمن نجات این دریاچه از نابودی ، می تواند آن را به یک منطقه اکوتوریستی حائز اهمیت تبدیل کند.

خبر جدید  تغییر هویت مذهبی مشهد ساخته ذهن کوچک برخی افراد است

همتی تصریح کرد:طبیعت گردی باید بر مبنای چهار رکن اصلی ،کاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی،احترام به فرهنگ مردم بومی، افزایش مزایای ناشی از گردشگری طبیعی برای مردم محلی و جلب رضایت طبیعت گردان استوار باشد.

وی بیان کرد: بازدید های آموزش محور از جاذبه های طبیعی درکشورهای توسعه محسوب می شود وباید با بهره گیری ازاکوتوریسم و با جلب مشارکت جوامع محلی مانع از بحران های تهدید کننده اکوسیستم های طبیعی شویم.

کد خبر ۴۵۰۶۸۷۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  جذب ۵ میلیون دانش آموز در ۳۲ هزار پایگاه اوقات فراغت در کشور
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *