اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تلاش می‌کنیم زمینه فعالیت آزادانه نشریات دانشجویی را فراهم کنیم

تلاش می‌کنیم زمینه فعالیت آزادانه نشریات دانشجویی را فراهم کنیم

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تلاش خواهیم کرد بستر نوشتن را برای دانشجویان بیشتر از گذشته فراهم کنیم تا نشریات دانشجویی بتوانند با کمترین مزاحمتی فعالیت کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد کافی در اختتامیه هفدهمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ۹۰ نشریه دانشجویی در سطح دانشگاه فردوسی مشهد منتشر می‌شود که نشان‌ دهنده همت والای دانشجویان این دانشگاه است. 

وی ادامه داد: از دانشجویانی که هزینه سنگین نوشتن را می‌پردازند و باز هم می‌نویسند سپاسگزاریم و قول خواهیم داد که دانشگاه حمایت‌های خود را از آن‌ها ادامه دهد. 

خبر جدید  برگزاری همایش دانش‌افزایی مربیان ورزشی در مشهد

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به هفدهمین جشنواره نشریات دانشجویی این دانشگاه یادآور شد: نتیجه این جشنواره‌های داخلی، توفیقات گسترده‌ای است که دانشجویان دانشگاه در عرصه های ملی کسب می کنند. دانشجویانی که امروز  قلم می‌زنند می توانند از تمرین و تجربیات خود در آینده استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور معتمدی، مدیر فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این مراسم اظهار کرد: نشریات دانشگاه فردوسی از نظر تنوع و تکثر جزو نشریات بارز، برجسته و انگشت نمای وزارت علوم محسوب می‌شوند که مورد اشاره دانشگاهیان کشور هستند. 

خبر جدید  بدرقه ورزشکاران اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا

وی با اشاره به اینکه سختی قلم زدن کاملا روشن است، ادامه داد: مساله یافتن مخاطب در دنیای امروز برای نشریات، یکی از معضلات بزرگ آن‌ها محسوب می‌شود، زیرا با توجه به سیطره و توسعه فضای مجازی، نشریات دانشجویی کار سختی را بر عهده دارند تا بتوانند مخاطب را جلب و جذب کنند که تحقق این امر نیازمند خلاقیت و هنر و اندیشه است. 

خبر جدید  دوره آموزشی طرح اعتلای گروه‌های جهادی بسیج گناباد و بجستان برگزار شد

معتمدی اضافه کرد:  شاید چون در گذشته اطلاع از اخبار از طریق کانال های محدودی امکان پذیر بود،جذب مخاطب نیز کار آسانی بود. اما با توجه به وضعیت امروز دنیا، جذب و جلب مخاطب امری دشوار است.

مدیر فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود که جلسات آسیب‌شناسی برای علاقه‌مندان نشریات برگزار شود تا بتوان بررسی نمود که چگونه می توان مخاطبان گسترده ای را برای نشریات در نظر گرفت.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *