اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

تلاش یونسکو برای حفظ محیط زیست در قالب برنامه‌های بین المللی

تلاش یونسکو برای حفظ محیط زیست در قالب برنامه‌های بین المللی

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران گفت: تا سال ۱۴۰۴ قرار است ۱۰ درصد انرژی ایران از منابع تجدیدپذیر باشد، در حال حاضر یک دهم درصد است.

به گزارش ایسنا، سعدالله نصیری قیداری امروز در اولین همایش بین المللی دانشگاه سبز که در دانشگاه فردوسی مشهد درحال برگزاری است، اظهار کرد: یکی از راه‌های حفظ زمین استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر است،بخشی از انرژی‌های روی زمین فسیلی هستند که دارند به پایان می‌رسد. ما هنوز باور نداریم زغال سنگ، نفت و … روبه اتمام است. ما می‌توانیم از منابع تجدیدپذیر همچون انرژی خورشید، جز و مد باد و … استفاده کنیم.

خبر جدید  واگذاری امتیاز تیم فوتبال پدیده به شهرداری مشهد

وی تصریح کرد: از کل انرژی که در دنیا استفاده می‌شود فقط ۱۹ درصد آن‌ها انرژی تجدید پذیر هستند. در این زمینه برخی از کشورها همچون ایتالیا بسیار پیشرو است. ۷ درصد از انرژی‌هایی که ایتالیا استفاده می کند، تجدیدپذیر است. استفاده ایران از انرژی‌های تجدید پذیر بسیار کم است.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو – ایران ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه تعیین شد که ۵ درصد انرژی کشور در این ۵ سال از منابع پاک باشد، اما فقط ۵ درصد از این ۵ درصد تحقق پیدا کرد. 

خبر جدید  غبارروبی مضجع مطهر حضرت امام رضا (علیه‌السلام) باحضور رهبر انقلاب

نصیری قیداری گفت: یونسکو در قالب برنامه‌های بین المللی ویژه خود در زمینه علوم طبیعی جهت حفظ محیط زیست تلاش می‌کند. برنامه‌های بین المللی اقیانوس شناسی، آب شناسی، انسان و کره مسکونی و… از جمله این برنامه هاست.

وی با اشاره به اینکه رئیس شورای ژئوپارک یونسکو یک فرد ایرانی است، گفت: باید آدم های ما در نهادهای بین المللی و در نوشتن کنوانسیون‌ها، قوانین بین المللی و… حضور داشته باشند، وزارت علوم نیز باید در این زمینه برنامه داشته باشد. 

خبر جدید  کمبود 17 درصدی آب در مشهد پیش بینی می شود

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران عنوان کرد: یادآور شد: در بدبینانه‌ترین حالت در کهکشان ما فقط زمین جای زندگی است در خوش‌بینانه‌ترین حالت نزدیکترین جای زندگی، هزار سال نوری با ما فاصله دارد، یعنی اگر زمین را از بین ببریم و یا بخواهیم برای زندگی به جای دیگری کوچ کنیم، آنجاهزار سال نوری با ما فاصله دارد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *