اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تمام روستاهای خراسان رضوی از نعمت برق برخوردارند

تمام روستاهای خراسان رضوی از نعمت برق برخوردارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس،علیرضا رزم حسینی بعدازظهر امروز در دیدار با آیتالله سید جعفر سیدان اظهار داشت: ما شاهد این هستیم که استان خراسان رضوی در بروز برخی از آسیبهای اجتماعی مثل ازدواج نکردن جوانان و یا طلاق رتبه بالایی در سطح کشور دارد که برای کاهش این معضلات شرکتهای خصوصیو دولتی باید در کنار هم در راستای توانمندسازی مردم تلاش داشته باشند.

وی با اشاره به سهم به سزای علمای دینی در نهادینه کردن فرهنگهای مثبت در بین مردم، خاطرنشان کرد: با توجه به ظریت علمای دینی این افراد نیزباید برای ترویجفرهنگ اقتصادی در بین مردم تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه هم اکنون ۵۱ شرکت در قالب ۱۲ منطقه اقتصادی برای توانمندسازی مردم در نقاط مختلف استان را بر عهده دارند، تصریح کرد: عنوان اصلی این شرکتها خیران توسعه است و در واقع تلاش میکنند که با توانمندسازی مردم و افزایشاشتغال از فقر و آسیبهای اجتماعی که بعد از آن به وجود میآید پیشگیری کنند و همچنین با توانمندکردن روستاییان روند مهاجرت از روستا به شهر را کاهش دهند.

رزم حسینی در ارتباط با اقدامات توسعه محوری که در استان خراسان رضوی انجام شد ه است، تأکید کرد: هم اکنون تمام شهرهای استان خراسان رضوی به جز یک شهر گازکشی شدهاند و ۸۵ درصد روستاها نیز دارای نعمت گاز هستند و تمام روستاهای استان از نعمت برق برخوردار شدهاند.

آیت الله سید جعفر سیدان استاد حوزه علمیه نیز در ادامه این دیدار اظهار داشت: برای تبلیغ دین بین مردم نیاز به ایجاد توسعه است اگر توسعه وجود نداشته باشد سخن گفتن از دین در میان مردم فایدهای به همراه ندارد.

وی ادامه داد: در دین اسلام برای کسب و کار جایگاه بسیار رفیعی در نظر گرفته شده و به همین علت باید زمینه کار و تلاش برای مردم فراهم شود چراکه در صورت فراهم نشدن معیشت مردم زمینه مفاسد نیز فراهم میشود.

این استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه باید تمام طرحهااز حالت ذهینت خارج شده و به عینیت تبدیل شود، تصریح کرد: باید تمام طرحهایی که برای توسعهاقتصادی در نظر دارید به شکل واقعی دربیاید در غیر این صورت تمام آنها فایدهای ندارند.

آیتالله سیدان با اشاره به کم توجهی اهل دین به مسئله کسب و کار، خاطرنشان کرد: تا کنون آنگونه که باید به این مسئله توجه نشده هر چند خود بنده چند دیدار با اصناف داشتهام اما این مهم باید به صور ت جدی مورد پیگیری قرار گیرد و بنده نیز آمادگی دارم تا با هر آنچه در توان دارم برای تبیین بهتر جایگاه کسب و کار در دین اسلام تلاش کنم.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  قائم‌مقام جدید تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *