اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تمدن اسلامی مبتنی بر ایمان توحیدی جایگزین تمدن غرب

تمدن اسلامی مبتنی بر ایمان توحیدی جایگزین تمدن غرب

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصطفی رستمی با نقل قول از سخنان مقامتمدن اسلامی مبتنی بر ایمان توحیدی جایگزین تمدن غرب معظم رهبری گفت: امروز تمدن غرب به بن بست رسیده و فرسوده شده است؛ تمدن امروز غرب کسانی مانند ترامپ تولید می کند و همه عوارضی که تاکنون در جهان مشاهده می کنید به واسطه حکومت این تمدن است؛ این تمدن رو به نابودی است و جایگزین آن باید تمدن اسلامی مبتنی بر ایمان توحیدی باشد.

وی که در جمع معاونان آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های سراسرکشور و مدیران گروه های معارف اسلامی دانشگاه ها در مشهد سخن می گفت در تبیین سخنان رهبری افزود: اگر ما مدعی ایجاد تمدن اسلامی هستیم که قرار است جهان را مدیریت کند باید تولیدعلمی مبتنی بر مبانی اسلامی داشته باشیم.

خبر جدید  کسربودجه 80 میلیارد ریالی بیمه سلامت خراسان رضوی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: سرعت تحولات در عصر حاضر به گونه ای است که هر روز مسئله و شبه ه‏ای تازه و در قالبی جدید به جامعه القا می شود اما به برکت انقلاب اسلامی در این مقطع زمانی که نگاه دوست و دشمن به ماست، فرصت ارائه محتوای صحیح و رفع شبهات در نظام آموزشی جمهوری اسلامی برای نسل بیدار جامعه به ما داده شده است، پس باید از این فرصت استفاده کامل شود.

خبر جدید  همه شهرستان‌های خراسان رضوی میزبان شهدای گمنام هستند

حجت الاسلام رستمی تاکید کرد: امروز در دورانی قرار داریم که فضای مجازی در افسارگسیختگی بی بدیل قرار داد و جوان دانشگاهی بیشترین تعامل را با این فضا دارد اما منبع تشخیص حق و باطل در دانشگاه‏ها استادان دروس معارف هستند.

وی تاکید کرد: امروز برای نجات جوان دانشگاهی باید با ادبیات روز و شکلی جدید به بیان صحیح معارف پرداخت و برای نجات جوان دانشگاهی به محتوا و بیان متقن مسلح شد.

خبر جدید  ۳۲۰میلیارد ریال تفاهم نامه اقتصادی در کلات منعقد شد

نشست سالیانه معاونین آموزشی پژوهشی استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های سراسرکشور و مدیران گروه های معارف اسلامی دانشگاه ها به مدت سه روز در مشهد مقدس در حال برگزاری است..


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *