اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تمدن سازی اسلامی توسط نسل جدید دنبال شود

تمدن سازی اسلامی توسط نسل جدید دنبال شود

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رحیم‌پور ازغدی بعدازظهرچهارشنبه در جلسه تبیین بیانیه «گام دوم انقلاب» دردانشگاه علوم اسلامی رضوی اظهارکرد: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب حالا باید تمدن سازی اسلامی توسط نسل جدید پیگیری ودنبال شود.

وی افزود: در این سال ها موجودیت انقلاب اسلامی ایران تثبیت شده و باید کاری کنیم که طی ۱۰ سال آینده مشکلات در قوای کشور به حداقل برسد وبرای رسیدن به این مهم نیاز است به گذشته نگاه انتقادی داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ایجاد عدالت یکی از مهم ترین آرمان های انقلاب بود که پس از پیروزی انقلاب بخشی از آن در قالب جابه جایی طبقات اجتماعی رخ دادو بسیاری از روستا نشینان در طبقه متوسط جامعه قرار گرفتند.

رحیم پور ازغدی اظهارکرد: ایجاد عدالت زمان بر است و مبارزه با فقر نیز پایان ندارد و در این راستا باید مراقب باشیم در لایه های انقلاب لیبرالیسم نفوذ نکند و باید مراقب کسانی باشیم که می‌خواهند به اسم ایجاد جامعه مدنی و تنش زدایی دستگاه فکری امام (ره) که برپایی عدالت، ساده‌زیستی، دفاع از مستضعفان و مقابله با استکبار جهانی بود را زیرپا بگذارند.

وی گفت: اشرافی گری یکی از آفت های مهم است و باید بگوییم خالی ماندن چند پست مدیریتی بهتر از آن است کهمدیر اشرافی جامعه را هدایت کند و باید فرهنگ جهادی را میان نسل جدید ترویج کنیم. نباید محرومان به دلیل اشرافی گری نگاه نفرت‌بار به مسئولان داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اینکه عده ای می گویند فساد در کشور از زمان شاه بیشترشده دروغی بیش نیست زیرا پیش از انقلاب این همه جوان متدین در کشور نداشتیم و حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین نشان از توجه مردم به معنویت است والبته نباید منکر فساد نیز شد.

کد خبر ۴۵۵۵۰۵۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  آغاز مرحله اجرایی طرح غربالگری فشار خون در خراسان رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *