اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

تنها یک میلیارد از خسارات کشاورزان خراسان رضوی باقی مانده است

تنها یک میلیارد از خسارات کشاورزان خراسان رضوی باقی مانده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس یکی از موضوعاتی که اخیرا در فضای مجازی و سطح رسانهها زیاد از آن داد سخن میرود پرداخت نشدن غرامات کشاورزانی است که با صندوق بیمه کشاورزی قرارداد داشتهاند و خسارات آنها پرداخت نشده است.

در خراسان رضوی نیز در سالهای گذشته مشکلاتی از این دست وجود داشتند و اعتراضات زیادی توسط کشاورزان در این زمینه به وجود آمد اما به نظر میرسد که هم اکنون وضعیت قدری تغییر کرده و پرداختها در بین استان بهتر صورت میگیرد.

در سالهای گذشته تفاهمنامهای بین صندوق بیمه کشاورزی، سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و مدیریت بیمه کشاورزی در خراسان رضوی منعقد شد که با توجه به بندهای آن منابع استان خراسان رضوی حاصل از فروش بیمه نامههای درون استان در داخل خراسان رضوی هزینه شود با این روند پرداخت غرامات کشاورزان تسهیل شده و از نظر زمانی زودتر انجام میشود.

خبر جدید  مشهد|۷۵ درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان تولید می‌شود

محمودرضا فرزانه مدیر صندوق بیمه کشاورزی خراسان رضوی در همین زمینه در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس میگوید: هم اکنون استانهای زیادی برای پرداحت غرامات خود دچار مشکل هستند اما اجرای طرح مدیریت منابع در استان خراسان رضوی سبب شده که ما بتوانیم بخشی از غرامات را با منابع درون استانی مدیریت کنیم.

۸۰ درصد جمعیت روستایی و عشایری کرمانشاه زیر پوشش بیمه کشاورزی قرار دارند

قطب انجیر خراسان رضوی در کما؛ گلایه انجیرکاران بردسکن از عدم پوشش بیمه کشاورزی+فیلم

مشهد| صندوق بیمه کشاورزی با کمک دولت به حیات خود ادامه میدهد

وی ادامه میدهد: مجموع خسارات وارد شده به بخش کشاورزی در سال ۹۷-۹۶ حدود ۳۱۹ میلیارد ریال بوده که از این میزان تنها ۱۰ میلیارد ریال دیگر باقی مانده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی خراسان رضوی تأکید میکند: با آغاز اجرای این طرح از ابتدای سال زراعی ۹۸-۹۷ در خراسان رضوی تعداد بیمهنامهها ۱۴۶ درصد رشد داشته و این اقدام در واقع مانند یک اهرم رفت و برگشتی عمل میکند چراکه هنگامی که غرامت کشاورزان به موقع پرداخت شود آنها نیز اعتماد بیشتری داشته و برای گرفتن بیمه نامه اقدام میکنند که این مسئله میتواند خود به خود منابع را رشد دهد.

خبر جدید  متفکر تونسی:‌ مشهد زمینه مناسبی برای تبدیل به مرکز گفت‌وگوی ادیان دارد

فرزانه با اشاره به سرمایی که اخیرا در خراسان رضوی رخ داده خاطرنشان میکند: این سرما در این زمان آسیب زیادی به بخش کشاورزی وارد نمیکند تنها در بخش باغات هستهدار و آن تعداد که جوانههای آنها زودتر گل میدهد ممکن است برخی از مشکلات ایجاد شود که البته قطعا خسارات سخت و بزرگی نخواهند بود.

خبر جدید  مشهد|شعر امروز به سمت «غزل موقعیت‌مدار» گرایش پیدا کرده است‌

ضریب نفوذ انواع بیمه به ویژه بیمه کشاورزی یکی از ارقامی است که نشان دهنده توسعه یک کشور بوده و با توجه به اینکه در کشور ما به نوعی مهمترین ساز و کمتر حمایتی از کشاورزان همین بیمه کشاورزی است افزایش یافتن پوشش آن اهمیت بسیار زیادی داردکه در استان خراسان رضوی این امر به نوعی محقق شده است.

آمار نشان از این دارد که میزان باقیمانده پرداخت نشده غرامات در استان خراسان رضوی به هیچ عنوان قابل مقایسه با سایر استانها نیست و علت اصلی امر هم اجرای همین طرح است که میتواند به سایر استانها نیز کمک دهنده باشد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *