اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

توجه جدی به حفظ اطلاعات ذخایر ژنتیکی کشور

توجه جدی به حفظ اطلاعات ذخایر ژنتیکی کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی در بازدیدتوجه جدی به حفظ اطلاعات ذخایر ژنتیکی کشور از بنیاد خیریه ژنتیک در مشهد گفت: باید نسبت به حفظ اطلاعات ذخایر و جلوگیری از افشای اطلاعات ژنتیکی اهتمام ویژه صورت گیرد و در ارسال ژنهای گرفته شده از بیماران یا افراد به کشورهای دیگر جهت انجام آزمایشها باید مراقب سوءاستفاده های احتمالی بود.

خبر جدید  دولت جوایز صادراتی سال 89 خراسان رضوی را پرداخت کند

دکتر وحید قبادی دانا افزود: در حالی که ما نسبت به اهمیت اطلاعات ژنتیکی آنطور که باید و شاید توجه نمی کنیم در برخی از کشورهای جهان حفظ این اطلاعات از اهمیت فوق العاده فراوانی برخوردار است.

رئیس سازمان بهزیستی همچنین از خدمات ارائه شده توسط بنیاد ژنتیک در خراسان رضوی تجلیل کرد و افزود: فعالیت این بنیاد و افزایش چنین مراکزی می تواند بر کاهش تعداد معلولان در کشور تاثیر به سزایی داشته باشد.

خبر جدید  کشف ۶۴۵کیلوگرم موادمخدر توسط پلیس خراسان رضوی

رئیس بنیاد خیریه ژنتیک خراسان رضوی نیز گفت: فعالیت این بنیاد از سال ۱۳۸۸ در مشهد آغاز شده و تاکنون خدمات مثمرثمر فراوانی را به مراجعان ارائه کرده است.

دکتر نرگس ژیان افزود: خدمات در این بنیاد در دو بخش ارائه مشاوره ژنتیک و انجام آزمایشات ژنتیک ارائه می شوند. در این چارچوب از ابتدای امسال تاکنون به ۵ هزار و ۵۰۰ زوج مشاوره ژنتیک ارائه شده و در بخش انجام آزمایشهای ژنتیک هم حدود ۱۵ هزار نفر خدمات دریافت کرده اند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  تئاترهای فلسفی و عرفانی در خارج از کشور طرفداران بسیاری دارد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *