اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

توجه دولت در بودجه ۹۸ به مدرسه سازی نشانگر آینده نگری است

توجه دولت در بودجه ۹۸ به مدرسه سازی نشانگر آینده نگری است

غلامعلی رافتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون لایحه بودجه ۹۸ افزود: افزایش ۱۰۰ درصدی بودجه سازمان نوسازی مدارس در بودجه سال آتی نشانه آشکاری از آگاهی و توجه دولت به امر مهم مدرسه سازی و البته همراهی با خیران مدرسه ساز برای خدمت به نسل آینده کشور می باشد.
وی ادامه داد: دولت با دیدن حرکت رو به جلو خیران در امر مدرسه سازی و با هدف پرداخت سهم خود در پروژه های مشارکتی خیران و دولت، اقدام به افزایش بودجه در این بخش با توجه به نیاز مبرم مدرسه سازی در کشورکرده است.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز خراسان رضوی گفت: هم اینک پروژه های نیمه تمام مدرسه سازی معطل پرداخت سهم دولت برای تکمیل است اما در قالب لایحه بودجه ۹۸ با اختصاص اعتبار به سازمان نوسازی مدارس می توان امیدوار بود اجرای این پروژه ها هرچه زودتر پایان یافته و افتتاح شوند.
وی افزود: اتمام پروژه های نیمه تمام آموزشی به نفع مردم و البته موجب آغاز اجرای پروژه های جدید و تکمیل روند نوسازی و توسعه مدارس است.
رافتی ادامه داد: با تاسیس مجمع خیران مدرسه ساز از سال ۱۳۷۷ در خراسان رضوی به عنوان نخستین گام در کشور در این حوزه تاکنون حدود ۵۰ درصد مدارس استان توسط افراد نیکوکاران و با مشارکت دولت ساخته شده اند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مشارکت خیران مدرسه ساز در اجرای پروژه های آموزشی قابل تقدیر است بطوری که ۶۰ درصد پروژه های مهر امسال با مشارکت نیکوکاران در سطح استان اجرا شده اند.
جاسم حسین پور به هزار و ۸۴۸ کلاس درس نیمه تمام آموزشی در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: هم اکنون سه هزار و ۵۰۰ خیر مدرسه ساز در سطح این استان در زمینه مدرسه سازی و امور خیر در مدارس فعالیت دارند. از این منظر خراسان رضوی رتبه نخست کشور را دارد.
خراسان رضوی دارای یک میلیون و ۲۲۲ هزار دانش آموز در ۱۲ هزار و۵۰۰ مدرسه با حدود ۵۴ هزار کلاس درس است.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

خبر جدید  بارش در خراسان رضوی تجدید می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *