خراسان ما
خراسان ما

توزیع بیش از ۱۳ هزار اصله نهال در تایباد

توزیع بیش از ۱۳ هزار اصله نهال در تایباد

شهردار تایباد همزمان با فرا رسیدن سال نو از توزیع ۱۳ هزار و ۵۰۰ اصله نهال با همکاری شهرداری و اداره منابع طبیعی در تایباد خبر داد.

ایوب سیدالحسینی در گفتوگو با خبرنگار ایلنا از تایباد گفت: مبلمان شهری و فضای سبز یکی از مهمترین اهداف شهرداری در راستای توسعه شهری است از این رو شهرداری تایباد با همکاری منابع طبیعی این تعدا نهال را در میان مردم توزیع کرد.

وی افزود: نهالهای توزیع شده شامل ۵ هزار اصله کاج، ۲۵۰۰ اصله زبان گنجشک، زیتون تلخ ۲ هزار اصله، ۱۵۰۰ اصله ارغوان، اقاقیا و توت هر کدام هزار اصله و ۵۰۰ اصله عرعر است که همزمان با هفته منابع طبیعی و در آستانه سال نو توزیع و کاشته شد.

شهردار تایباد مطرح کرد: حدود ۵ هزار اصله نهال شامل ۲ هزار اصله توت، زبان گنجشک و سنجد هر کدام هزار اصله، لیلکی و عناب به ترتیب هر کدام ۶۰۰ و ۳۰۰ اصله در نهالستان این شهرداری برای سال آینده کاشته و در حال پرورش است.

وی ادامه داد: زیبایی نعمت خدادادی است و شهر زیبا محل آرامش شهروندان میباشد در همین جهت ۱۸ هزار و ۵۰۰ بوته انواع گلهای بهاری و زینتی مانند گل شببو و بنفشه هر کدام ۵ هزار بوته، مینای چمنی ۲۵۰۰ بوته، ناز، لاله هلندی و سنبل هر کدام ۲ هزار بوته به مناسبت فرارسیدن ایام بهار در میادین، بلوارها و پارک های شهر کاشته شد.

سیدالحسینی گفت: زیباسازی شهر وظیفه شهرداری است امام تداوم و بقای محیط زیبا بر عهده شهروندان میباشد برای این اقدام همه باید با هم سهیم باشیم.


منبع :: https://www.ilna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد