به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد ؛ علی رسولیان در این زمینه افزود : در جلسه ستاد تنظیم بازار برنامه ریزی شد به منظور تنظیم بازار و تعدیل نرخ ها گوشت مرغ گرم با تهاتر با نهاده ها ، با نرخ مناسب تری به بازار عرضه شود که از هفته جاری این طرح اجرایی و به مرور توسعه می یابد.

وی عنوان کرد : در این راستا کمیته تامین ستاد تنظیم بازار با مسئولیت سازمان جهاد کشاورزی استان نسبت به تهاتر و تامین گوشت با نرخ هر کیلو ۱۱۵ هزار ریال اقدام و کمیته توزیع با مسئولیت سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان با تعیین محل های مشخص نسبت به توزیع آن در بازار اقدام می کند.

وی اظهار کرد : در این راستا در هفته جاری امید است روزانه ۱۰۰ تن گوشت مرغ با این نرخ در سطح استان عرضه شود.

وی گفت : هم اکنون متوسط قیمت مرغ در بازار مشهد از متوسط کشوری پایین تر است و در زمینه گوشت قرمز هم نرخ لاشه گوسفندی هم ، همین شرایط حاکم است .

خبر جدید  دوئل تماشایی برانکو و گل‌محمدی/ مدعیان قهرمانی زورآزمایی می‌کنند

وی افزود : از ابتدای سال به منظور کمک به تولید کننده ها ۱۰۶ هزار تن نهاده های دامی با نرخ مصوب در اختیار دامداران و مرغداران قرار گرفته است.

به گفته وی ، همچنین طی این مدت ۳هزار و ۵۴۰ تن مرغ منجمد و یک هزار ۸۱۶ تن گوشت گوساله منجمد و ۴۹۵ تن گوشت گوسفندی گرم وارداتی در سطح بازار استان عرضه شده است.

رسولیان همچنین میزان گوشت مرغ گرمی که از محل تهاتر با نهاده ها طی ماههای اخیر با نرخ هر کیلو ۹۸ هزار ریال عرضه شده را نیز در بازار استان ومشهد توزیع شده را ۶۴۵ تن ذکر کرد.

*توزیع برنج با نرخ مصوب در بازار از امروز

وی ادامه داد : علاوه بر تامین و توزیع گوشت قرمز و مرغ برای تنظیم سایر اقلام هم برنامه ریزی شده و از امروز برنج با نرخ مصوب به بازار عرضه می شود.

خبر جدید  آغاز لیگ یک کبدی کشور در مشهد/حضور 5 خراسانی در اردوی تیم ملی کبدی

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود : بدین منظور دو نوع برنج تایلندی به میزان یک هزار و ۵۰۰ تن که یک نوع آن هر کیلو ۵۲ هزار ریال و دیگری ۴۰ هزار ریال می باشد از امروز در سطح بازار مشهد و استان توزیع می شود.

وی گفت : ۳ هزار تن شکر هم برای مصرف صنایع و صنوف مربوطه با نرخ هر کیلو ۳۰ هزار ریال در نظر گرفته شده و در سطح خرده فروشی هم ۷۰۰ تن شکر هر کیلو ۳۴ هزار ریال برای مصارف مردمی و خرد و ۱۵۰ تن نیز برای تامین نیاز زنبورداران تعیین شده است.

*تشدید نظارت ها بر بازار از اول بهمن ماه

رسولیان در ادامه با بیان اینکه نظارت ها بر بازار از اول بهمن ماه تشدید شده است، گفت : تا کنون در این طرح ۳۱ هزار و ۷۲۰ واحد صنفی در بخش های مختلف نظارت وبازرسی شده و در این راستا ۴ هزار و ۶۶۰ گشت مشترک انجام شده است و این نظارت ها تا بعد از عید با شدت دنبال می شود.

خبر جدید  ترافیک در جاده های منتهی به مشهد سنگین است

وی از برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (فروش بهاره ) از دهم بهمن ماه در مشهد خبر داد و افزود : این نمایشگاه ها در سطح استان هم برنامه ریزی شده است و در مشهد هم احتمالا یک نمایشگاه دیگر در نقطه ای دیگر از شهر برپا گردد.

وی گفت : میوه ویژه شب عید هم تامین و در سردخانه های استان ذخیره شده است و با تعیین نرخ به تناسب شرایط زمانی عرضه آن آغاز می شود.