اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

توزیع ۱۹۰ هزار اصله درخت رایگان بین شهروندان مشهدی

توزیع ۱۹۰ هزار اصله درخت رایگان بین شهروندان مشهدی

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، معاون شهردار مشهد از توزیع ۱۹۰ هزار اصله درخت رایگان در ۴۰ نقطه از شهر به شهروندان خبر داد.

خلیل‌الله کاظمی ساعتی پیش در نشست خبری به مناسبت هفته درختکاری گفت: مراسم هفته درختکاری از ۸ تا ۱۵ اسفندماه با مشارکت اقشار مختلف از جمله دانش‌آموزان، اصناف، روحانیون، بسیجیان، خانواده شهدا، سمن‌ها و شهروندان مختلف برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد:در هفته درختکاری  هر سال شهرداری مشهد برنامه‌ریزی خاص و ویژه‌ای برگزاری درختکاری در سطح شهر دارد که در سال جاری این مهم با مشارکت شهروندان انجام می‌شود.

خبر جدید  جَناح بستک لرزید

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد عنوان کرد: همزمان با هفته درختکاری سال جاری بالغ بر ۱۹۰ هزار اصله درخت در ۴۰ نقطه از سطح شهر در ۱۳ منطقه شهری به صورت رایگان به شهروندان اهدا می‌شود.

درختکاری

۷۰ درصد درختانی که به شهروندان ارائه می‌شود مثمر است

احمدرضا سلامی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد نیز در این نشست خبری گفت: ۷۰ درصد درختانی که به شهروندان ارائه می‌شود مثمر است که شامل گیلاس، آلبالو، سیب، آلو، گلابی، زردآلو، سنجد و توت خوراکی است.

خبر جدید  فراخوان دعوت برای حضور در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

وی افزود:  در این طرح به هر شهروند ۳ تا ۵ نهال مثمر و غیرمثمر اهدا می‌شود که در کنار آن ۶ بازار شهرداری نیز نهال با تخفیف ۳۰ درصدی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری ۲ مسابقه عکاسی به مناسبت هفته درختکاری گفت: به مناسبت این هفته دو مسابقه عکاسی درخت «من و مادرم» و «درخت کهنسال محله» برگزار می‌شود که شهروندان می‌توانند آثار خود را برای جشنواره عکس اول تا ۲۹ اسفندماه و جشنواره عکس دوم تا ۳۰ فروردین ماه به ربات تلگرامی MASHHADDERAKHTBOT@ ارسال کنند.

خبر جدید  پایان مسابقات اتومبیلرانى آفرود قهرمانى خراسان رضوی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *