اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

توسعه و تعمیق ارتباطات میان فعالان تربیت دینی

توسعه و تعمیق ارتباطات میان فعالان تربیت دینی

به گزارش خبرنگار مهر، اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی بعد از ۲ روز برگزاری نشست‌های عمومی و تخصصی در مرکز پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ما شرکت کنندگان در کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی به نمایندگی از صاحب نظران و فعالان عرصه تعلیم و تربیت و پس از تبادل دیدگاه‌ها و تجربه‌های خویش اعلام می‌داریم که در جهان امروز، الحاد و سکولاریسم با اتکا به پشتوانه‌های سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای، ارزش‌های ضد انسانی و ضد اخلاقی خود را در قالب تعلیم و تربیت سکولار به جوامع و ملت‌ها تحمیل می‌کند. از این رو ضرورت دارد ما با تکیه بر سرشت پاک بشر در مقابل این هجمه بر مبانی و ارزش‌های مشترک همچون «خداجویی، معنویت، عدالت، آزادی، استقلال، کرامت انسانی و صلح دوستی» تاکید کرده و با تاسی به پیامبران بزرگ الهی، به گسترش تربیت دینی اهتمام ورزیم.

ما پیروان ادیان توحیدی برای حل مسائل مهم و مشترک بشریت به ویژه «معنویت زدایی»، «ترویج معنویت کاذب»، «بحران خانواده» و همچنین «حفظ نسل پاک» و «سلامت فضای مجازی» در توسعه و تعمیق ارتباطات میان فعالان تربیت دینی خواهیم کوشید.

با توجه به پیشینه الهام‌بخش مناظره علمی حضرت رضا (ع) و ناظر به رسالت‌های دینی و ظرفیت‌های علمی و تربیتی آستان قدس رضوی، درخواست می‌کنیم که این نهاد مقدس علاوه بر تقویت فعالیت‌های پژوهشی و ترویجی کنونی، تأسیس «دبیرخانه دائمی همایش تربیت دینی در ادیان توحیدی» و استمرار نشست‌های هم اندیشی در تربیت دینی را در دستور کار خود قرار دهد.

کد خبر ۴۵۶۰۲۸۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  قدم‌های آخر برای افتتاح بزرگترین کتابخانه دیجیتال فهارس رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *