اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

توسعه و تعمیق ارتباطات میان فعالان تربیت دینی

توسعه و تعمیق ارتباطات میان فعالان تربیت دینی

به گزارش خبرنگار مهر، اولین کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی بعد از ۲ روز برگزاری نشست‌های عمومی و تخصصی در مرکز پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ما شرکت کنندگان در کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی به نمایندگی از صاحب نظران و فعالان عرصه تعلیم و تربیت و پس از تبادل دیدگاه‌ها و تجربه‌های خویش اعلام می‌داریم که در جهان امروز، الحاد و سکولاریسم با اتکا به پشتوانه‌های سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای، ارزش‌های ضد انسانی و ضد اخلاقی خود را در قالب تعلیم و تربیت سکولار به جوامع و ملت‌ها تحمیل می‌کند. از این رو ضرورت دارد ما با تکیه بر سرشت پاک بشر در مقابل این هجمه بر مبانی و ارزش‌های مشترک همچون «خداجویی، معنویت، عدالت، آزادی، استقلال، کرامت انسانی و صلح دوستی» تاکید کرده و با تاسی به پیامبران بزرگ الهی، به گسترش تربیت دینی اهتمام ورزیم.

خبر جدید  کارگران در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند

ما پیروان ادیان توحیدی برای حل مسائل مهم و مشترک بشریت به ویژه «معنویت زدایی»، «ترویج معنویت کاذب»، «بحران خانواده» و همچنین «حفظ نسل پاک» و «سلامت فضای مجازی» در توسعه و تعمیق ارتباطات میان فعالان تربیت دینی خواهیم کوشید.

با توجه به پیشینه الهام‌بخش مناظره علمی حضرت رضا (ع) و ناظر به رسالت‌های دینی و ظرفیت‌های علمی و تربیتی آستان قدس رضوی، درخواست می‌کنیم که این نهاد مقدس علاوه بر تقویت فعالیت‌های پژوهشی و ترویجی کنونی، تأسیس «دبیرخانه دائمی همایش تربیت دینی در ادیان توحیدی» و استمرار نشست‌های هم اندیشی در تربیت دینی را در دستور کار خود قرار دهد.

کد خبر ۴۵۶۰۲۸۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  آغاز پذیرایی مواکب خادمیاری امام رضا علیه السلام
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *