اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

توسل به ائمه اطهار(ع) عامل نجات از عذاب الهی است

توسل به ائمه اطهار(ع) عامل نجات از عذاب الهی است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید جعفر طباطبایی در سلسله سخنرانی‌های فرهنگی تبلیغی رواق امام خمینی(ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به بیان موضوع فلسفه توسل به اهل بیت(ع) پرداخت و ابراز کرد: توسل ریشه‌ عمیقی در ساختار شخصیت فردی و اجتماعی انسان دارد و کسانی که با توسل به ائمه اطهار(ع) و با بهره گیری از سیره آنان زندگی می‌کنند از این طرق وجود خودشان را نورانی می‌کنند.

وی افزود: قرب الی الله عالی‌ترین درجه‌ کمال اخلاقی انسان است و انسان برای نایل شدن به این درجه نیازمند الگو و راهکارهای راهبردی است، بنابراین طبق منابع دینی استفاده از سیره و روش اولیای الهی برترین راهکار برای رسیدن به این مقام است.

خبر جدید  پیروزی تیم والیبال پیام مقابل کاله مازندران در مشهد

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: انسان برای تحصیل کمالات مادی و معنوی نیازمند الگوها و سرمشق‌هایی همچون فرستادگان خداوند است چرا که عالم هستی بر اساس نظام اسباب و مسببات استوار شده است و تمسک به سبب ها و وسایل برای رسیدن به کمالات مادی و معنوی، لازمه این نظام هستی است.

خبر جدید  پنجمین جشنواره تولید ملی و رسانه در مشهد برگزار می شود

خطیب بارگاه منور امام هشتم(ع) تصریح کرد: ارتباط با خداوند از دو راه ارتباط بی واسطه با پروردگار و توسل به ائمه اطهار(ع) امکان پذیر است که انسان از هر دو راه می تواند به مقصدش یعنی استجابت دعا برسد.

وی با بیان اینکه اعتقاد به توسل در میان امت اسلامی امری متداول است گفت: اصل دعا از اسباب و وسیله‌های فیض است و توسل به اولیای الهی در هنگام دعا نیز از اسباب قرب به خداوند است.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم انسان را در جهت کسب کمالات معنوی و قرب به درگاه الهی امر به توسل به اسباب تقرب همچون اهل بیت(ع) کرده است.

خبر جدید  ۶۰ درصد خودروهای مشهد تک سرنشین هستند

وی گفت: حقیقت توسل در مکتب تشیع از جایگاه والایی برخوردار است لذا فرهنگ شیعه یعنی پیروی از اهل بیت(ع) برای نزدیک شدن به درگاه پروردگار و توسل هم چیزی جز واسطه قرار دادن ائمه معصومین(ع) و پیروی از آنها برای تقرب به خداوند نیست.

کد خبر ۴۵۴۵۰۸۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *